Šalis, kurioje gyvename

Baltijos vienybės dienos minėjimas

Written by admin · 41 sec read

Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis ir generalinis konsulas Niujorke Valdemaras Sarapinas kartu su Latvijos bei Estijos nuolatiniais atstovais prie Jungtinių Tautų Normanu Penke bei Margusu Kolga ir Baltijos šalių bendruomenėmis JAV spalio 6 dieną Naujojo Džersio valstijoje surengė tradicinį Baltijos vienybės dienos minėjimą.  

Pasak ambasadoriaus, Lietuvos, Latvijos ir Estijos vienybė svarbi ne tik dėl bendros istorijos ir reikšmingų pasiekimų per pastarąjį dešimtmetį, bet ir dėl pasauliui siunčiamos žinios apie laisvės tvarumą.  

„Žmogaus orumą ir šalies laisvę įmanoma apginti net stipriausio totalitarinio režimo akivaizdoje, kaip ir įmanoma pakeisti savo visuomenes į pažangias, progreso bei aukšto išsivystymo siekiančias Europos šalis“, – sakė Ž. Pavilionis.  Jis pridūrė, kad Baltijos valstybės pasirengusios dalintis savo sėkmingų demokratinių reformų patirtimi su kitomis pažangos ir laisvės siekiančiomis šalimis.

Šventėje dalyvavusių Baltijos valstybių išeivių JAV ambasadorius prašė padėti išlaikyti JAV vykdomosios valdžios ir Kongreso dėmesį Baltijos regiono saugumui. 

Generalinis konsulas padėkojo Rasos Miliūtės vadovaujamai vienai jauniausių lietuvių bendruomenių JAV už iniciatyvą organizuojant šventę ir pabrėžė, kad Baltijos sesių stiprybė slypi jų vienybėje.