Šalis, kurioje gyvename

Čikagos ES filmų festivalio žiūrovų prizas atiteko lietuviškam filmui „Dainų šalis“

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

filmu-festiv-2016  2016 m. ES filmų festivalio žiūrovai balsavo už labiausiai patikusį filmą – daugiausia simpatijų pelnė Lietuvai atstovavęs režisierės Aldonos Watts filmas „Dainų šalis“. Gene Siskel kino centre (164 North State Street)  rengiama dar viena „Dainų šalis“ peržiūra, kuri vyks gruodžio 5 d., pirmadienį, 6:15 val. vakaro. Tai puiki proga pamatyti filmą jo dar nemačiusiems ir dar kartą pasidžiaugti juo tiems, kurie jau spėjo jį pasižiūrėti, kartu ši peržiūra skelbs artėjantį 20-ąjį kasmetinį ES filmų festivalį, kuris vyks 2017 m. kovo 3 d. – 30 dienomis.Dokumentinio filmo „Dainų šalis“ centre – įstabi Dainavos krašto gamta, šio regiono tradicinės dainos ir papročiai. Penkios energingos ir žvalios Puvočių kaimo močiutės ne tik prižiūri artimųjų kapus, grybauja ar poteriauja, bet atranda laiko ir dainavimui. Dainos  šioms močiutėms ilgą laiką padėjo puoselėti ilgametes draugystes bei iškęsti karo ir okupacijos negandas.  “Jeigu man būdavo sunku, tai aš niekad pirmiausia nepradėdavau verkti, aš pradėdavau dainuoti…” – sako viena filmo herojų.  Jaunimui traukiantis iš Puvočių kaimo, šios penkios močiutės stengiasi dainas išlaikyti gyvas.

Lietuvių išeivių šeimoje gimusi režisierė, Aldona Watts yra multimedijų prodiuserė, gyvenanti Niujorke ir San Franciske. Baigė tarpdisciplinines medijų ir lyčių studijų bakalaurą Niujorko universite. Organizuoja žurnalistinius renginius ir mokymus moterims. Lietuvių kultūra susižavėjo dar vaikystėje klausydama senelių istorijų apie prieškario Lietuvą ir tradicijas, galiausiai paskatinusias sukurti apie jas filmą. „Dainų šalis“ – režisierės debiutinis dokumentinis filmas.

Bilietus galima įsigyti internetu – http://www.siskelfilmcenter.org/landofsongs  bei Gene Siskel kino centro bilietų kasoje.

********   Gerbiami žiniasklaidos atstovų dėmesiui:

filmas „Dainų šalis“ (ang. „Land  of Songs“) laimėjo Europos Sąjungos filmų festivalio žiūrovų simpatijas ir apdovanotas „Audience Award“ bei numatoma jį dar kartą parodyti Gene Siskel kino centre gruodžio 5 d.

Filmo režisierė Aldona Watts lankysis Čikagoje lapkričio 24-28 dienomis, su ja susisiekti galima el. paštu – aldonawatts@gmail.com.

Jei reikėtų kitos mano pagalbos, prašau duoti žinią.

Geros dienos, 

Agnė Vertelkaitė

Cultural Affairs and Public Relations

 

 

Generalinio konsulato Čikagoje informacija