Šalis, kurioje gyvename

Daugiau nei šimtas Čikagos lietuvių dalyvavo bėgime „Penki už Lietuvą“

Written by Redakcija · 1 min read

visa grupe    Ankstyvą birželio 5 d., sekmadienio, rytą Čikagos lietuviai gausiai rinkosi į antrą kartą surengtą Pasaulio lietuvių bėgimą „Penki už Lietuvą“. Mičigano ežero pakrantėje, ties 31-ąja gatve daugiau nei šimtas mažų ir didelių, dažniausiai vilkinčių žaliais marškinėliais, puoštais trispalvėmis ir užrašu „Lietuva“, įveikė 5 kilometrų atstumą savo Tėvynės garbei, taip prisijungdami prie tautiečių dar keturiasdešimtyje pasaulio valstybių.Džiugu, jog šiais metais itin gausiai dalyvavo ir vaikai, o taip pat šeimos su mažamečiais vežimėliuose ir net šiomis dienomis kūdikio besilaukianti mama – taip užtikrinamas jaunosios kartos lietuviškos tapatybės ugdymas, skiepijama meilė ir pagarba protėvių žemei. Generalinis konsulatas Čikagoje įsteigė prizus greičiausiems vaikams iki 16 m. amžiaus: Benita Varanauskaitė, Rokas (pavardė nežinoma) ir  Lukas Varanauskas. Greičiausi tarp suaugusiųjų buvo Gintaras Medvedevas ir Inga Zonienė.

nugaletoja  Visiems dalyviams generalinis konsulas Marijus Gudynas įteikė proginius suvenyrus – magnetukus, žyminčius, jog šiais metais minimas Sausio 13-osios įvykių 25-metis ir su užrašu „Mes žinome, kodėl jau 25 metus esame laisvi. Pasaulio lietuvių bėgimas, Čikaga, 2016 m.“ „Kiekvienais metais konsulatas stengsis paruošti magnetukus, žyminčius svarbią Lietuvai sukaktį ar įvykį, tad dalyvaujantys Pasaulio lietuvių bėgime Čikagoje turės galimybę surinkti visą jų kolekciją“ – sakė M. Gudynas. Pasinaudojant proga buvo apdovanoti ir lietuvių kalbos entuziastai, kurie vieną vasario naktį rašė Nacionalinį diktantą, o raštingiausia Čikagos lietuvė Šarūnė Braziulienė apdovanota rėmėjo „Goodwill Financial“ dovanų čekiu bei generalinio konsulato įsteigta dovana.

5 km bėgimą už Lietuvą, prisijungdami prie kitų pasaulio kraštų lietuvių, Čikagoje organizavo šio sporto entuziastai Vytautas Karalius, Aušra Butkevičiūtė su pagalbininkais iš Čikagos lietuvių bėgimo klubo. Renginį parėmė LR generalinis konsulatas Čikagoje ir Ilona Dovidaitienė US TAX Services. Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Čikagoje dėkoja visiems prisidėjusiems prie akcijos organizavimo ir įgyvendinimo.

Nuotraukose 5 km bėgimo už Lietuvą Čikagoje akimirkos (fot. A. Akulič):

 Visi Pasaulio lietuvių bėgimo Čikagoje dalyviai,

Generalinis konsulas Marijus Gudynas

Generalinio konsulato Čikagoje informacija