Šalis, kurioje gyvename

Europos džiazo festivalyje Čikagoje Lietuvai atstovavo J. Kuraitis

Written by admin · 36 sec read

Šių metų lapkričio 5 d. ir 6 d. vykusiame aštuntajame kasmetiniame „European Jazz Meets Chicago“ festivalyje LR Generalinio konsulato kvietimu Lietuvai atstovavo saksofonininkas Juozas Kuraitis. Improvizuoto džiazo vakaro Čikagos kultūros centre metu lietuvis grojo kartu su trimis kolegomis amerikiečiais: Paul Giallorenzo (pianinas), Albert Wildeman (bosas) ir Charles Rumback (būgnai).

Pristatydamas lietuvį muzikantą ir jo grupę generalinis konsulas Marijus Gudynas džiaugėsi dar viena proga megzti bei puoselėti saitus tarp JAV ir Lietuvos. „Džiazas neįmanomas be laisvės, todėl apjunkime Europos ir Jungtinių Valstijų pastangas, branginkime ir saugokime savo vertybes, laisvę ir demokratiją, nes į tai nuolat yra kėsinamasi“ – sakė diplomatas.
    Europietiško džiazo vakaruose koncertavo muzikantai iš Lenkijos, Austrijos, Prancūzijos, Norvegijos, Švedijos, Vokietijos.  Lietuvos atstovo dalyvavimą Europos džiazo festivalyje parėmė LR Užsienio reikalų ministerija, Kultūros taryba, Generalinis konsulatas Čikagoje bei „Švyturys“.
    
    Nuotraukoje Europos džiazo festivalio akimirka (antras iš kairės Juozas Kuraitis).