Šalis, kurioje gyvename

Europos gėrimų festivalyje Čikagoje lietuviškas stalas gausiausias

Written by admin · 58 sec read

Gegužės 14 d. viešbutyje „Sofitel Chicago Water Tower“ įvyko dvyliktasis kasmetinis Europos gėrimų festivalis „European Drinks Festival 2012“, kurį rengiant bendradarbiavo dalyvaujančių šalių generaliniai ir garbės konsulatai bei verslo misijos.

Kasmet vis platesnį gėrimų asortimentą siūlančio renginio svečiai turėjo galimybę paragauti vyno, alaus ir spiritinių gėrimų iš Austrijos, Belgijos, Čekijos, Danijos, Graikijos, Italijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Olandijos, Rumunijos, Suomijos, Švedijos, Vengrijos ir kitų šalių. Šiais metais dauguma dalyvaujančių valstybių siūlė paragauti ir tradicinių  užkandžių.

LR Generalinio konsulato Čikagoje kvietimu distribucinės įmonės „Baltic Food Distributing“, „Litusco“ ir „Stawski Distributing“ pristatė lietuvišką „Švyturio“ bei „Kalnapilio“ alų, vyną „Voruta“, „Lithuania“ degtinę ir gėrimą „Suktinis“ (nuotr. viršuje). Lietuvos stalas susilaukia ypatingo lankytojų dėmesio ir dėl gausiai siūlomų tradiciniai lietuviški užkandžių, kuriuos siūlė restoranas „Kunigaikščių užeiga“ bei įmonė „Bravo Catering“. Festivalio svečiai skanavo „Džiugo“ sūrio, rūkytų mėsos gaminių, baltos mišrainės, keptos duonos su pikantiškomis morkų salotomis, žavėjosi šakočiais ir „Tinginio“ pyragu. Dažnas, apžiūrėjęs, paragavęs kitų šalių siūlomos produkcijos, grįžo pasivaišinti lietuviškomis gėrybėmis. Renginio lankytojai taip pat turėjo galimybę susipažinti su turizmo į Lietuvą galimybėmis, gauti informacijos apie mūsų šalies kultūrą, istoriją, lankytinas vietas.

Europos gėrimų festivalio renginiu siekiama populiarinti Europos gėrimus Jungtinėse Valstijose, suteikti galimybę jų tiekėjams ir distributoriams reklamuotis bei susitikti su galimais užsakovais.

Nuotraukose Europos gėrimų festivalio „European Drinks Festival 2012“ Čikagoje akimirkos (fot. A. Vertelkaitė).