Šalis, kurioje gyvename

„Fox News“ nutraukė Newtą Gingrichą tiesioginės transliacijos metu, kai jis atkreipė dėmesį į George’o Soroso vaidmenį prokurorų rinkimuose

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read

 Trečiadienį portalas „Fox News” nutraukė Baltųjų rūmų atstovo Niuto Gingricho tiesiogiai transliuojamą kalbą, kai šis pradėjo kalbėti apie milijardieriaus, finansininko George’o Soroso vaidmenį finansuojant kairiųjų prokurorų kampanijas vietos rinkimuose keletą pastarųjų metų.  N. Gingrichas teigė, kad daugelyje demokratų valdomų miestų nusikalstamumo augimą iš dalies lėmė kairieji apygardos advokatai, kurie rinkimuose sulaukė finansinės George’o Soroso paramos.  

Tačiau žiniasklaidos atstovės Melissa Francis ir Marie Harf mėgino nutildyti N. Gingrichą nepatogaus pokalbio metu. 

„Žiūrėkite, pirmiausia problema beveik visuose šiuose miestuose yra George’o Soroso išrinkti kairieji valdžios atstovai ir nusistatę prieš policiją apygardos advokatai, kurie atsisako  įvesti karantiną“, – sakė N. Gingrichas. „Dar vakar jie paleido į laisvę žmogų, kuris buvo ieškomas dėl dviejų skirtingų žmogžudysčių Niujorke.

Jis tęsė: „Jūs negalite išspręsti šios problemos – ir [Kamala] Harrisas, ir [Joe] Bidenas labai išdidžiai kalbėjo apie tai, ką jie įvardijo kaip „ progresyvius apygardos advokatus “. Progresyvūs apygardos advokatai yra nusistatę prieš policiją, palaikantys nusikaltėlius ir didžiąja dalimi išrenkami dėl George’o Soroso piniginės paramos. 

„Ir jie yra pagrindinė smurto, kurį mes matome, priežastis, nes jie nuolat paleidžia smurtinius nusikaltėlius į laisvę”, – sakė N. Gingrichas.

– „Nesu tikra, kad į šį pokalbį reikėtų įtraukti George’ą Sorosą”, – atsakė žurnalistė M. Francis.

– Jis už tai sumokėjo, – tęsė N. Gingrichas, kurį akivaizdžiai nustebino toks pertraukimas. “Aš turiu omenyje, kodėl mes negalime aptarti šio fakto, kad milijonai dolerių …”.

– Ne, jis to nepadarė, – įsiterpė  antroji žurnalistė M. Harf. „Sutinku su Melissa. George’as Sorosas neturėtų būti įtrauktas į šį pokalbį.” 

„Gerai, vadinasi, taip šnekėti yra „verboten”, – atsakė  sumišęs N. Gingrichas, pavartodamas vokišką žodį, kuris reiškia  „draudžiama”.

Kaip 2018 m. Gegužę pranešė „Breitbart News“, G. Sorosas dalyvavo keliuose vietinės apygardos advokatų rinkimuose ne tik Šiaurės Kalifornijoje, bet ir visoje šalyje. Jo tikslas buvo nugalėti „teisėtvarkos“ kandidatus ir išrinkti „pažangius“ prokurorus.

„The Los Angeles Times“ taip pat išleido straipsnį pavadinimu „Štai kodėl George’as Sorosas. Liberalios grupės išleidžia daugybę lėšų, kad padėtų nuspręsti, kas bus jūsų kitas D.A. ( liet. apygardos advokatas)”

Tokios pastangos yra jau daugelį metų trunkančios liberalų grupių kampanijos dalis, kuria siekiama pertvarkyti tautos baudžiamosios justicijos sistemą. 

Kai teisėtvarkos kampanijos kelia baimę, naujoji strategija tampa nukreipta į pyktį.

Vienas klausimas, kuris tapo aktualiausiu, yra policijos šaudymai.

„Tai tikrai kyla  iš šio „ Black Lives Matter “ judėjimo, nukreipto į policijos atsakomybę“, – kalbėjo Kalifornijos ACLU kriminalinės justicijos ir narkotikų politikos direktorė Margaret Dooley-Sammuli.

Didžioji dalis pinigų liko „paslėpta“, (tikėtina, kad teisėtai) per pelno nesiekiančias organizacijas, kurios neprivalo atskleisti savo rėmėjų.

Todėl tiksliai nežinoma, keliuose rinkimuose dalyvavo G. Sorosas, nors „Times“ skelbė, kad skaičius buvo mažiausiai 21. Daugeliu atvejų G. Sorosas rėmė kairiųjų kandidatus prieš įsitvirtinusius demokratus. 

G. Soroso remiami prokurorai buvo svarbūs keliuose nacionaliniuose ginčuose. Tarp jų yra ir Čikagos srities prokuroras Kim Foxxas, netinkamai tvarkęs žymiąją „Jussie Smollet“ bylą. Taip pat ir Kim Garnderis, Sent Luiso prokuroras, apkaltinęs McCloskeys šeimą, kai jie gynė savo namus nuo „Black lives matter“ protestuotojų stovėdami lauke su ginklais bei Diana Becton, apkaltinusi vieną porą neapykantos nusikaltimu, kai šie uždažė „Black lives matter“ nutapytą paveikslą viešajame kelyje.

2018 m. buvo publikuotas tekstas apie G. Sorosą žurnale „Tablet“, internetiniame žydų leidinyje. Jame Jamesas Kirchikas atkreipė dėmesį, jog nors kai kurie pasisakymai prieš G. Sorosą iš tikrųjų yra antisemitiniai, tačiau dalis kritikos ne, nes daugiausia dėmesys kreipiamas į jo vaidmenį finansuojant kraštutinius kairiuosius visame pasaulyje.

Nuotrauka: Huffpost nuotr.

minfo.lt