Šalis, kurioje gyvename

Generalinis konsulas kalbėjo JTO simuliacijų konferencijos Čikagoje dalyviams

Written by admin · 38 sec read

  Š. m. vasario 6 d. generalinis konsulas Marijus Gudynas Čikagos universiteto JTO simuliacijų konferencijos „The Model United Nations of the Univeristy of Chicago“ (MUNUC) dalyviams kalbėjo apie Lietuvą ir dabartinę geopolitinę situaciją regione.

Grupei vyresniųjų klasių mokinių iš Ilinojaus valstijos, o taip pat iš Kinijos ir Vokietijos, M. Gudynas trumpai pristatė Lietuvos istoriją, daugiausia dėmesio skirdamas XX a. bei pastarųjų metų įvykiams. Vėliau diplomatas palietė geopolitinę situaciją ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje bei visame pasaulyje, kalbėjo apie demokratinių vertybių reikšmę bei jų puoselėjimo ir gynybos svarbą. Po pristatymo konferencijos dalyviai uždavė klausimus apie Lietuvos pozicijas ES ekonomikos, tarptautinio terorizmo, konfliktų sprendimo ir kitais klausimais.


Čikagoje reziduojantys Lietuvos diplomatai kasmetinėje MUNUC konferencijoje Čikagoje dalyvauja jau keletą metų iš eilės ir jos dalyviams pristato Lietuvą, jos istoriją, ekonomiką, kultūrą, esamą politinę situaciją, daugiausia dėmesio skirdami savo pasirinktai sferai ar aktualiai temai. MUNUC konferencija rengiama kasmet nuo 1988 m. ir yra pripažinta viena geriausių JTO simuliacijų konferencijų vidurinės mokyklos mokiniams visose JAV.

Nuotraukose generalinio konsulo M. Gudyno pristatymo akimirkos