Šalis, kurioje gyvename

Konsulate atidaryta tapybos darbų paroda „Iš tamsos į šviesą“

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

a-kerr-kalba-s-kazimieraitiene  a-kerr-sveciaiLapkričio 5 d. generaliniame konsulate Čikagoje atidaryta dailininkės Aušrinės Marcinkevičiūtės Kerr tapybos darbų paroda „Iš tamsos į šviesą“. Čikagos priemiestyje Evanston gyvenanti ir kurianti menininkė konsulate eksponuoja 28 naujausius savo darbus, visi jie sukurti šiais metais. A. Kerr yra įkūrusi savo meno studiją „Ausrine’s Arts Room of Evanston“, kurioje kuria pati bei moko kitus.

„Džiaugiuosi, kad šioje mažytėje Lietuvoje – generaliniame konsulate Čikagoje – turime galimybę atvykstantiems svečiams pristatyti tautiečių kūrybą. Konsulatą puošiantis menas, čia apsilankantiems yra tarsi langas į Lietuvą, o pats menininkas savo kūrinių pagalba tampa Lietuvos meno ir kultūros ambasadoriumi. Besikeičiančios JAV gyvenančių lietuvių menininkų ekspozicijos yra puikus įrodymas, kokia kūrybinga tauta esame, o svarbiausia, kad nesvarbu, kur bebūtume, išliekame vienos tautos dalimi.“ – atidarymo svečiams kalbėjo generalinis konsulas Marijus Gudynas. Vakaro metu savo mintimis pasidalino ir kiti svečiai: menininkė Sonata Kazimieraitienė gėrėjosi A. Kerr talentų įvairove bei produktyvumu, mokinės Giedrė ir Dainora dėkojo už įkvėpimą, vertingas žinias ir paskatinimą, draugai, artimieji džiaugėsi A. Kerr pasiekimais, linkėjo ir toliau nestokoti energijos ir idėjų.

Aušrinės Marcinkevičiūtės Kerr tapybos darbai nėra tiesioginis vietos ar dailininkės nuotaikos tam tikru momentu atspindys, tai greičiau subtilių pokyčių nagrinėjimas keičiantis šviesai, šešėliams, oro reiškiniams atmosferoje ir kaip tai veikia mus supančią aplinką.

“Man visada buvo įdomu gilintis į detales: lapų išsidėstymą medžiuose ir kai jie nukrenta ant žemės, spalvos priklausomybę nuo šviesos, apšviečiančios augalą, akmenį ar tiesiog lietaus balute. Įkvėpimas ir idėjos tapybai ateina iš visur: ar darbuočiausi savo sode, ar vairuočiau mašiną prietemoje, ar žvelgčiau į gėlės žiedą. Gana ilgai, apie 30 metų, tai buvo pagrindinis mano stebėjimų objektas, leidžiantis išreikšti save ant odos, popieriaus, tekstilės, drobės… Bet vėliau mane sudomino priežasčių klausimai: kodėl pasikeitimai danguje priverčia mus judėti, naktis jaudina ir dažnai pravirkdo, o sodas prakalba suprantama kalba? Aš tikiuosi, kad žmonės, kurie leis sau ilgiau užtrukti prie mano darbu, patys tai pajus.

Aušrinė Kerr įgijo magistro laipsnį Šiaulių Universiteto Dailės fakultete Lietuvoje, taip pat studijavo interjero dizainą School of the Art Institute of Chicago. Nuo 1987 m. jos kūryba buvo eksponuota daugelyje parodų, o jos meno darbų įsigijo privatūs kolekcionieriai Europoje, Kanadoje ir JAV.

Kviečiame norinčius apžiūrėti parodą atvykti į konsulatą gruodžio 1 d. – 9 dienomis, iš anksto susitarus tel. 312-994-8260 arba el. paštu kons.cikaga@urm.lt. Konsulato adresas: NBC Tower, 455 N Cityfront Plaza Drive, Suite 800, Chicago, IL 60611.

Nuotraukose parodos atidarymo akimirkos (fot. A. Vertelkaitė)

 Generalinio konsulato Čikagoje informacija