Šalis, kurioje gyvename

Lietuviai vėl dalyvavo garsiajame Čikagos maratone

Written by admin · 1 min read

  Spalio 13 d. lietuviai dalyvavo Čikagos maratone: vieni jį bėgdami, kiti palaikydami bėgikus sirgalių punkte. Akciją „Lietuviai Čikagos maratone“ jau ketvirtą kartą organizavo LR Generalinis konsulatas Čikagoje su partneriais, šiais metais aktyviausiai bendradarbiauta su Čikagos-Vilniaus susigiminiavusių miestų komitetu.

Dar iki maratono dienos į lietuvišką komandą užsiregistravusiems sportininkams buvo padovanoti vienodi bėgimo marškinėliai su užrašu „Lithuania“ ant krūtinės. Tad renginio dieną į palaikymo punktą susirinkę sirgaliai lengvai atpažino savo tautiečius tarp 45 tūkstančių bėgikų ir energingai juos sveikino šūksniais bei skanduotėmis.
Vėliau akcijos dalyviai rinkosi į šventę, kurios metu vyko apdovanojimai, skambėjo sveikinimai, buvo bendraujama ir vaišinamasi. Susirinkusiems kalbėjo LR generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas, kuris džiaugėsi, kad šiais metais bėgimas buvo skirtas net trims progoms paminėti: Vilniaus ir Čikagos susigiminiavimo 20-mečio, S. Dariaus ir S. Girėno transatlantinio skrydžio 80-mečio bei Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai. Apie pasiruošimą akcijai pasakojo bei rėmėjus pristatė Vilniaus-Čikagos susigiminiavusių miestų komiteto narė Berta Khavakh, o Šiaurės Amerikos Lietuvių Fizinio Auklėjimo Sporto Sąjungos (ŠALFASS) pirmininkas Laurynas Misevičius sveikino sportininkus ir įteikė proginius medalius.

  Greičiausiai lietuvių komandoje šiais metais Čikagos maratoną nubėgo iš Lietuvos atvykęs Mindaugas Savickas (02:59:25), nedaug nuo jo atsiliko Egidijus Jakštas (03:11:37) ir Audrius Bakanas (03:27:33), moterų grupėje greičiausios buvo Ginta Viliūnas (03:58:10), iš Australijos atvykusi Lietuvos garbės konsulė Sidnėjuje, Rasa Palionytė (04:09:34) ir Inga Auškalnienė (04:20:08).

Visi Čikagos maratoną bėgę komandos nariai:
Inga Auškalnienė
Audrius Bakanas
Paulius Berenis
Rimvydas Bilevičius
Aušra Butkevičiūtė
Egidijus Jakštas
Artūras Juronis
Rasa Palionytė
Dalius Savickas
Mindaugas Savickas
Gintas Stanikūnas
Ginta Viliūnas 

Akcijos „Lietuviai Čikagos maratone“ rėmėjai ir bendradarbiai: Čikagos-Vilniaus susigiminiavusių miestų komitetas, LR Užsienio reikalų ministerija, Šiaurės Amerikos Lietuvių Fizinio Auklėjimo Sporto Sąjunga (ŠALFASS), „Boodell and Domanskis, LLC“, „Goodwill Financial“, „Food Depot International“, „Atlantic Express“ „Lina Embroidery“, „Kunigaikščių užeiga“, „Lithuanian Plaza“, „HMD Trucking“, „Brookhaven Marketplace“, „Taurus Imports“, „Brothers Vilgalys“, „JAV LB Vidurio Vakarų apygarda“.

Nuotraukose akcijos „Lietuviai Čikagos maratone“ akimirkos (fot. A. Akulič):

1.  Lietuvių komanda;
2.    Vilniaus-Čikagos susigiminiavusių miestų komiteto narės Berta Khavakh ir Ieva Dilytė, generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas, greičiausias lietuvių komandos bėgikas Mindaugas Savickas ir ŠALFASS pirmininkas Laurynas Misevičius;
3.    Sirgaliai sveikina bėgiką Artūrą Juronį.

4.    Lietuviško palaikymo punkto sirgaliai;

LR Generalinio konsulato Čikagoje informacija