Šalis, kurioje gyvename

Lietuvių komandoje Čikagos maratone – net 24 bėgikai

Written by Redakcija · 1 min read

_komanda-2016 _sirgaliai Spalio 9 d., sekmadienį, lietuviai tradiciškai dalyvavo Čikagos maratone, net 24 jų prisijungė prie lietuviškos komandos, ir dar būrys palaikė sportininkus lietuviškame sirgalių punkte.

_a-juronis10 _begikeAkcija „Lietuviai Čikagos maratone“ rengiama nuo 2009 m., o šiais metais ją organizavo generalinis konsulatas Čikagoje kartu su Čikagos lietuvių bėgimo klubu, dosniai rėmė: „Globali Lietuva“, Čikagos apylinkių lietuvių Rotary klubas, įmonė „Atlantic Express“, „US Tax Services & US Immigration Services“, restoranas „Kunigaikščių užeiga“, kavinė „Rūta“ bei „Five Winds Embroidery“.

konsulas Iš anksto į lietuvišką komandą užsiregistravusiems sportininkams buvo padovanoti vienodi bėgimo marškinėliai su užrašu „Lithuania“ ant krūtinės ir jų vardu ant nugaros. Vėliau bėgikai džiaugėsi, kad prie trasos susirinkę žiūrovai dažnai skandavo mūsų šalies vardą, taip įkvėpdami naujų jėgų ir ryžto nesustoti. Ypatingai reikšmingas, žinoma, buvo savų tautiečių palaikymas ties 17-ta trasos mylia, kur kasmet iš toli matomi geltoni, žali ir raudoni balionai bei vėliavos.

Po finišo susitikti ir pasidžiaugti įveiktu maratonu akcijos dalyviai rinkosi į NBC Tower pastate surengtą šventę, kurios metu vyko apdovanojimai, skambėjo sveikinimai, buvo bendraujama ir vaišinamasi. Susirinkusiems kalbėjo Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas, kuris atkreipė dėmesį į tą pačią dieną vykstančius rinkimus į LR Seimą ir ragino visus aktyviai dalyvauti savo Valstybės gyvenime. Gražu, jog šiais metais lietuviai savo bėgimą skyrė Lietuvos laisvės gynėjų atminimui. Vėliau vyko apdovanojimų ceremonija – sportininkams įteikti Šiaurės Amerikos Lietuvių Fizinio Auklėjimo Sporto Sąjungos (ŠALFASS) proginiai medaliai bei lietuviški suvenyrai. Ypatingų sveikinimų sulaukė jau 10-ąjį Čikagos maratoną nubėgęs Artūras Juronis.

Greičiausiai lietuvių komandoje šiais metais Čikagos maratoną nubėgo iš Lietuvos atvykęs Simonas Sturys (03:13:43), o moterų grupėje – Rita Jasenauskas (03:45:03).

Visi Čikagos maratoną bėgę komandos nariai: Eimantas Dubauskas, Vytautas Karalius, Mindaugas Prišmontas, Aušra Butkevičiūtė, Ilona Dovidaitienė, Jelena Skopinceva (atvykusi iš Havajų), Rolandas Pupsys, Živilė Badaraitė, Laurynas Giniotis, Paulius Berenis, Linas Kelečius, Martynas Matuliauskas, Gintautas Stanikūnas, Silvija Basijokaite, Auksė Rudokaitė, Monika Jonuškevičiūtė, Paul Triukas, Antanas Steponavičius, Berta Khavakh, Marius Dovitaitis, Milita Petrauskaitė ir Artūras Juronis.

Nuotraukose akcijos „Lietuviai Čikagos maratone“ akimirkos

Generalinio konsulato Čikagoje informacija