Šalis, kurioje gyvename

Lietuvių liaudies muzika ir šokiais gėrėjosi šimtai Čikagos svečių

Written by Redakcija · 1 min read

dangoraiziai   Liepos 11 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tautinių dainų ir šokių ansamblis „Ave Vita“ pristatė nuotaikingą pasirodymą Čikagos laisvalaikio ir pramogų centre Navy Pier. Keturiasdešimt energingų studentų 30 laipsnių karštyje plieskiant saulei kone dvi valandas džiugino miesto gyventojus ir svečius gyvai atliekama muzika ir smagiais lietuvių liaudies šokiais, o vėliau mokė žiūrovus žingsnelių ir įtraukė juos į šokio sūkurį. Gausiausiai Čikagoje lankoma kultūrinė ir pramoginė erdvė LR generalinio konsulato Čikagoje ir Navy Pier partnerystės bei „Ave Vita“ ansamblio entuziazmo dėka prisipildė liaudies muzikos garsų ir lietuviško klegesio.

konsulate  Prieš pasirodymą ansamblio nariai aplankė Lietuvos generalinį konsulatą Čikagoje, kur juos priėmė generalinis konsulas Marijus Gudynas bei papasakojo apie konsulato garbingą istoriją, kaip kinta diplomatinių atstovybių darbo prioritetai keičiantis istorinėms aplinkybėms, pristatė dabartinius atstovybės veiklos iššūkius, o taip pat pristatė gausią ir aktyviai veikiančią lietuvių diasporą JAV.

Navy Pier  „Ave Vita“ ansamblis į Čikagą atvyko po dalyvavimo Šiaurės Amerikos lietuvių tautinių šokių šventėje Baltimorėje. Juos svetingai priėmė ir pastogę suteikė Čikagos Jaunimo centras, globojo ansamblio „Grandis“ bei grupės „Suktinis“ vadovai ir nariai, vaišino bei rūpinosi Čikagos lituanistinės mokyklos tėvų komitetas, parėmė „Racine Bakery“ ir būrys kitų geros valios žmonių.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tautinių šokių ansamblis „Ave Vita“ savo kūrybinę biografiją pradėjo dar 1946 metais ir yra nuolatinis Kauno miesto, nacionalinių, pasaulio lietuvių ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių „Gaudeamus“ dalyvis. Šis studentiškas kolektyvas, vadovaujamas Kazimiero Kondratavičiaus, yra surengęs daugybę įvairių pasirodymų. Ansamblis su dideliu pasisekimu koncertavo įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose Vokietijoje, Portugalijoje, Turkijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje bei kitose pasaulio šalyse, kur yra tapęs nugalėtojais. Už tautinio meno puoselėjimą, pasiektus rezultatus nacionaliniuose ir tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose ansamblis „Ave Vita“ 2007 m. apdovanotas „Aukso paukšte”, kaip geriausias tautinių šokių ansamblis Lietuvoje.

Nuotraukose „Ave Vita“ pasirodymo Navy Pier akimirkos (fot. A. Vertelkaitė)

Generalinio konsulato Čikagoje informacija