Šalis, kurioje gyvename

Lietuvos Nepriklausomybės šventė – įspūdingiausias Navy Pier festivalio renginys

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

DSCF7322 Tradicine tapusi Lietuvos nepriklausomybės šventė Čikagos Navy Pier šiais metais vyks kovo 12 d., sekmadienį, 12:00 val. iki 4:00 val. popiet Navy Pier centro „Crystal Gardens“ salėje (600 E Grand Ave., Chicago, IL 60611).

DSCF7325  Kadangi Navy Pier centras ketina iš esmės keisti „Neighborhoods of the World“ festivalio formatą, šiais metais be skrupulų pasikvietė tik kokybiškiausius renginius pristatančias šalis, organizatoriai neslėpdami patikino, jog lietuviška šventė įspūdingiausia, pristatanti turtingiausią kultūrinę programą, suburianti didžiausią mugės dalyvių įvairovę. Visa tai įmanoma tik galingos Čikagos apylinkėse gyvenančios bendruomenės entuziazmo, patriotiškumo, kūrybingumo dėka!

Artėjantis Lietuvos Respublikos 100-mečio jubiliejus įkvėpė naujoms idėjoms – šiais metais šventę pradėsime anksčiau ir neįprastoje vietoje. 11 val. susirinksime prie konsulato pastato ir, pirmą kartą išskleidę Čikagos lietuviams pasiūtą bei iš Lietuvos atsiųstą 30 metrų ilgio trispalvę, atnešime ją į Navy Pier, kur vidurdienį  prasidės kultūrinė programa. Joje kartu su Čikagos lietuviams gerai žinomais tautinių šokių ansambliais ir grupėmis „Grandis“, „Lietuvos vyčiai“, „Laumė“, „Rusnė“, „Suktinis“, dainininke Agne Giedraityte renginyje pasirodys Indianapolio folkloro ansamblis „Biru Bar“, o šių metų ypatingi svečiai iš Lietuvos – Šiaulių miesto berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, kuris kartu su Čikagoje įsikūrusiu „Dainavos“ choru specialiai šiam renginiui ruošia programą.

Kaip ir kiekvienais metais, visi norintys galės prisiminti, o galbūt naujai atrasti ar sužinoti ką nors naujo apie lietuvišką virtuvę: šventėje bus pristatomi rausvieji šaltibarščiai ir šakočių įvairovė, o restoranas „Kunigaikščių užeiga“ siūlys tradicinių lietuviškų  patiekalų. Kasmet daug populiarumo sulaukianti amatų mugė, šiais metais vėl siūlys platų asortimentą, tinkantį kiekvieno skoniui – nuo tradicinių lietuviškų tautodailės dirbinių iki šiuolaikinių lietuvių dizainerių kūrinių.

Šventę „Celebrate Lithuanian Independence“ rengia Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Čikagoje bendradarbiaudamas su Navy Pier, remia  Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

Laukiame visų ir kviečiame neužmiršti lietuviškos atributikos – tautinio kostiumo, juostelės ar kito lietuviško akcento.

 

Generalinio konsulato Čikagoje informacija