Šalis, kurioje gyvename

Ligija Tautkuvienė. Įspūdžiai iš 2024 m. rinkimų į JAV LB Apygardą

Written by Redakcija · 5 min read

Apie cepelinus per Vasario 16. Čikagos apylinkė reklamavosi kiek daug pagamino, kiek daug dalyvavo pavadintoje ,,Trys viename” šventėje, kuri daugiausia buvo skirta išgalvotai ,,Pasaulio cepelinų dienai” (JAV lietuvis 2010 m. paskelbė ir vieni šventė, kiti taip valgė, nevalgė, gamino…), susitikimui su Aurimu Valujavičiumi ir Vasario 16-tajai. Daugiau nei pusšimtis nuotraukų iš renginio puikavosi veidaknygėje. Be abejo, visi pasipuošė trispalviais marškinėliais, virvelėmis-antrankiais ar apyrankėmis, etc. Kas labiausiai suglumino – puota su garuojančiais cepelinais, gėrimais vyko…GALERIJOJE, kur sienos nukabinėtos lietuvių išeivijos dailininkų kurtais paveikslais. Ar kas matė pasaulyje, kad muziejuose, tarp paveikslų vyktų ,,puotos”. Buvusi ilgametė Muziejaus direktorė a.a.Dalia Šlenienė, net kavos puodelio neleisdavo įsinešti į galeriją. Taip saugojo paveikslų trapumą…

Taigi, cepelinai laimėjo, duoklė Vasario 16-tajai atiduota trispalve su keliomis linksmomis dainomis, o išgarbintasis tautos didvyris, valtimi nugalėjęs Atlantą (garbė jam) A.Valujavičius, atvykęs ,,įspūdžiui pastiprinti”, tiksliau – pasirinkti materialinės paramos kitai kelionei po Naująją Zelandiją, bei savo naujo filmo demonstravimui, lyg ir didžiajame valgyme nedalyvavo. Apgailestauju, kad šitaip numenkinta pagrindinė mūsų Tautos atgimimo, Lietuvos valstybės atgimimo šventė. Nieko nepadarysi, juk ne visi suvokia, kad ŽMOGUS PRASIDEDA VIRŠ SKRANDŽIO.

Neabejoju, kad šios apylinkės narė JAV LB Kultūros tarybai vadovaujanti Giedrė Elekšytė Knieža, užaugusi komunistų šeimoje (mama Vilija Elekšienė – Powell, ilgametė Klaipėdos žemės ūkio technikumo partinės organizacijos sekretorė, o tėtis Vygantas – ilgametis įv. įmonių, įstaigų vadovaujantis pareigūnas, į tokias pareigas negalėjo būti skiriamas asmuo nepriklausantis komunistų partijai) nesuvokia, kiek Tautai svarbi, šventa Vasario 16-oji, Kovo 11-oji ar Sausio 13-oji. Klaipėda, po Kauno, Vilniaus, budo vėlokai. Ne tik jos šeimoje buvo laukiama iki paskutinio momento – bus skelbiama nepriklausoma ir laisva Lietuva ar ne. Tad klausti kodėl pritaria tokiai formai, jau girdžiu jos atsakymą: ,,Dabar kiti laikai, litų nebėra, yra doleriai ir eurai…”.