Šalis, kurioje gyvename

LR generalinis konsulatas Čikagoje informuoja

Written by admin · 2 min read

LR generalinis konsulas Čikagoje susitiko su Amerikos žydų komiteto atstovais

2013 metų lapkričio 7 dieną Lietuvos Generaliniame konsulate Čikagoje lankėsi Amerikos žydų komiteto (angl. American Jewish Committee)  padalinių JAV Vidurio-Vakarų regione vadovai.

Susitikimo metu generalinis konsulas Marijus Gudynas pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetus, akcentuodamas artimiausiu metu Vilniuje įvyksiančio Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimo aktualumą vieningos ir nedalomos Europos kūrimui. Susitikime aptartos Lietuvos pirmininkavimo ES metu prasidėjusios derybos dėl Transatlantinės investicijų ir prekybos partnerystės susitarimo bei sėkmingo šių derybų užbaigimo svarba ekonominiam ir politiniam stabilumui bei demokratijos plėtrai pasaulyje. Diplomatas  svečiams pasakojo apie rugsėjį Vilniuje įvykusį IV-ąjį Pasaulio litvakų kongresą bei visus šiuos metus vykstančius Vilniaus Geto likvidavimo 70-mečiui paminėti skirtus renginius. Susitikime taip pat kalbėta apie Lietuvoje įsteigtą Geros Valios fondą ir jau paskirtas pirmąsias kompensacijas nuo holokausto Lietuvoje nukentėjusiems asmenims.
Pokalbio metu taip pat buvo diskutuota kitomis tarptautinių politinių aktualijų temomis, tarp jų apie vykstančias derybas dėl Irano branduolinės programos, Izraelio – Palestinos taikos procesą, Artimuosiuose Rytuose vykstančius politinius procesus.

Nuotraukoje iš kairės: Cory Joyrich, Barbara Glueck, Dale Ginsburg, Marijus Gudynas, Charles J. Kurland, David T. Rudman, Martin L. Roth, Phil Dunn.

********
Lietuvio dailininko darbai pristatyti garsiojoje Čikagos parodoje „SOFA“
Čikagos didžiausioje taikomojo meno ir dizaino parodoje „SOFA“ (Sculpture Objects  Functional Art + Design) buvo pristatyti ir dailininko Rimo Čiurlionio darbai. Menininko stendą aplankė ir LR Generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas, kuris džiaugėsi, jog garsioje ir gausiai lankomoje parodoje dalyvauja ir tautietis.

    Šiais metais vyko jubiliejinė 20-oji „SOFA“ paroda, kurioje prisistatė septyniasdešimt galerijų iš vienuolikos pasaulio šalių, iš viso tai daugiau nei 800 menininkų stiklo, keramikos, metalo, juvelyriniai ir kitokie darbai. Tai didžiausia ir ilgiausiai be pertraukų rengiama meno mugė Čikagos mieste, taip pat ir plačiai žinoma pasaulyje.
    Rimas Čiurlionis gimė ir studijavo meną Kaune. Ilgą laiką dirbo Pažaislio vienuolyne freskų restauravime. Taip pat intensyviai dirbo kūrybinį darbą. Jau virš dvidešimt metu dailininkas su šeima gyvena ir kuria Čikagoje bei aktyviai dalyvauja parodiniame gyvenime JAV ir Lietuvoje.

Nuotraukoje Rimo Čiurlionio žmona Rita pristato generaliniam konsului Marijui Gudynui dailininko darbus (fot. A. Vertelkaitė)

********

Čikagoje Vėlinės paminėtos kartu su Veronika Povilioniene

  LR Generalinio konsulato Čikagoje kvietimu į JAV atvykus folkloro dainininkei Veronikai Povilionienei, Čikagoje surengtas kultūrinis vakaras Visų Šventųjų dienai bei Vėlinėms paminėti. Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje po Šventų Mišių susikaupimo ir susimąstymo valandėlei paruoštą programą pristatė aktoriai Apolonija ir Petras Steponavičiai, vargonininkas Paulius Jankauskas bei garsioji viešnia iš Lietuvos Veronika Povilionienė. Gausiai susirinkusiems tautiečiams buvo skaitomos eilės, dainuojamos Vėlinių laikotarpiui skirtos liaudies dainos, skambėjo vargonų ir klarneto muzika.
    Tą patį savaitgalį folkloro atlikėja aplankė didžiausias miesto ir apylinkių lituanistines mokyklas, kur mokiniams pasakojo apie Vėlinių papročius ir tradicijas, dainavo. Lapkričio 2 d. Veronika Povilionienė koncertavo Beverly Shores, Indijanoje, bendruomenei.
    Su LR Užsienio reikalų ministerijos parama dainininkė į Čikagą atvyko atidaryti kasmetinio festivalio „European Jazz Meets Chicago“ ir pristatyti Europos Sąjungai pirmininkaujančią Lietuvą. Minėtame festivalyje Lietuvai atstovaus saksofonistas Dovydas Stalmokas, kuris gros kartu su amerikiečiais muzikantais: Josh Berman (kornetas), Kent Kessler (bosas) ir Tim Daisy (būgnai).
    
Nuotraukoje Vėlinėms skirto vakaro akimirka (fot. A. Vertelkaitė)