Šalis, kurioje gyvename

LR konsulato Čikagoje atstovai dalyvavo Ilinojaus gubernatoriaus inauguracijoje

Written by admin · 1 min read

Šių metų sausio 10 d. ir 11 d. LR generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas su šeima ir konsulato atstovais dalyvavo naujai išrinkto Ilinojaus valstijos gubernatoriaus Bruce Rauner inauguracijos iškilmių renginiuose, vykusiuose valstijos sostinėje Spriengfield mieste.

Naujai išrinktų ir paskirtų aukščiausių Illinojaus valstijos pareigūnų: gubernatoriaus Bruce Rauner, Evelyn Sanguinetti  (Lieutenant Governor), Lisa Madigan (Attorney General), Jesse White (Secretary of State), Leslie Munger (Comptroller) ir Michael Frerichs (State Treasurer), – inauguracijos ceremonija vyko sausio 11 d.

Inauguracinėje  kalboje naujasis gubernatorius žadėjo prikelti Ilinojaus ekonomiką, atkurti gyventojų pasitikėjimą ir pasididžiavimą savo valstija, į kurią norės lygiuotis kitos valstijos. B. Rauner žadėjo subalansuoti biudžetą ir prašė paramos nepopuliariems, bet būtiniems sprendimams, taip pat žadėjo siekti ilgalaikių tikslų ir nesirūpinti reitingais prieš būsimus rinkimus. Ilinojaus vadovas skelbė, jog pirmuoju savo įsakymu jis nurodys visoms valstijos agentūroms atsisakyti nebūtinų išlaidų, o pats susimažins savo atlyginimą iki 1 JAV dolerio. „Moralinė krizė yra visos ekonominės krizės pirminė priežastis, todėl kova su išsikerojusia korupcija bus visų sprendimų pagrindas. Kai 2018-ais Ilinojaus valstija švęs 200 metų jubiliejų, ji turi būti tokia, kurioje visi norėtų gyventi ir kurti“ – kalbėjo gubernatorius, kviesdamas visus dirbti kartu ir jam padėti.
Vėliau konsulinio korpuso atstovai susitiko su valstijos Senato prezidentu John Cullerton, kuris patvirtino, kad sieks konstruktyviai dirbti su nauju Respublikonų partijai atstovaujančiu gubernatoriumi. Generalinis konsulas M.Gudynas pakvietė Senato prezidentą su darbo vizitu apsilankyti Lietuvoje.
Naujų valstijos pareigūnų inauguracijos proga Springfield surengta paroda „Illinois is Back“, kurioje buvo pristatomos verslo įmonės, aukštojo mokslo institucijos, kultūrinės organizacijos, turizmo centrai ir kita. Lietuvos konsulato Čikagoje atstovai bendravo su parodoje dalyvavusių „Motorola“, „Caterpillar“, „Uber“, „ComEd“, „Sysco Central Illinois“, „BUNN“ ir kitų įmonių atstovais apie jų vystomą veiklą, teiravosi apie plėtros į Europą arba bendradarbiavimo interesus, užmezgė ryšius, keitėsi kontaktais.

Generalinio konsulato Čikagoje informacija