Šalis, kurioje gyvename

Ohajo valstijos respublikonai siekia birželio 14 d. paskelbti „prezidento Donaldo J. Trumpo diena“

Written by Redakcija · 1 min read

Nuotrauka: Business Insider nuotr.

Pranešama, kad du įstatymų leidėjai Ohajuje tikisi birželio 14-ąją valstijoje pripažinti „prezidento Donald’o J. Trump’o diena“.

„Valstijos atstovas Reggie Stoltzfus iš Paris miestelio ir Jonas Crossas iš Kentono planuoja pristatyti įstatymo projektą Ohajo atstovų rūmuose, nurodydami šį pasiūlymą“, – penktadienį pranešė portalas „Ohio Capital Journal“.

Būtent šia dieną minimas buvusio prezidento gimtadienis, taip pat šiuo metu ši data Amerikoje žinoma kaip Vėliavos diena.

„Buvęs prezidentas Donaldas J. Trumpas buvo mūsų 45-asis JAV prezidentas ir, priešingai nei buvo tikėtasi, įvykdė daugybę darbų, dėl kurių mūsų tauta pasiekė neprilygstamą klestėjimą“, – atstovai rašė savo kolegoms įstatymų leidėjams, pateikdami palaikymo prašymą leidinyje.

Jiedu teigė, kad įstatymo projektas daugiau nei 3 milijonams Ohajo gyventojų, lapkritį balsavusių už D.Trumpą, parodys „kad mes, kaip įstatymų leidėjai, pripažįstame jo administracijos pasiekimus ir kad Ohajo rūmai mano, jog būtina vieną dieną metuose paskirti švęsti vieno iš didingiausių prezidentų Amerikos istorijoje pasiekimus“.

„[D.Trumpas] įkūnijo milijonų Ohajo gyventojų, kurie per ilgai jautėsi marginalizuoti mūsų vyriausybės ir Amerikos politinės sistemos, jausmus“, – tokiais žodžiais užbaigiamas kreipimasis. „Nors žiniasklaida šmeižia jo pasiekimus ir juodina vardą, įstatymai padės užtikrinti, kad kiekvienų metų vieną dieną bus įamžinti milijonų žmonių balsai iš visų mūsų valstijos kampelių.“

Tačiau vienas demokratas teigė manąs, kad tokia data būtų „nepagarbi“, rašo dienraštis „Columbus Dispatch“.

„Man nepatinka mintis, jog norima pakeisti esamą federalinę šventę, kuria pagerbiama vėliava”, – sakė demokratų atstovas Jeff’as Crossman’as.

Tuo tarpu portalas „Washington Post“ neseniai paskelbė įrašą, kuriame teigiama, kad D.Trumpui negali būti suteikta prezidentinė biblioteka

„Straipsnyje, kurio esminis šūkis yra „Democracy dies in darkness” (liet. „Demokratija miršta tamsoje“) , ketvirtadienį buvo publikuotas „meno ir architektūros kritiko“ Philip’o Kennicott’o. mpo administracijos istorija iš tikrųjų turėtų būti apgaubta tamsos“, – pranešė „Breitbart News“.

Savo straipsnyje P. Kennicott’as rašė: „D.Trump’ui niekada negali būti suteikta oficiali prezidento biblioteka, o Kongresas turėtų kuo greičiau užtikrinti, jog jis niekada to negaus“.

minfo.lt