Šalis, kurioje gyvename

Pensilvanijos valstija suinteresuota plėsti verslo ryšius su Lietuva

Written by admin · 46 sec read

Lietuvos ambasados JAV įgaliotasis ministras Rolandas Kačinskas lapkričio 8 d. ambasadoje apsilankiusiai Pensilvanijos valstijos senatoriaus Mike Brubaker (nuotr. – dešinėje) vadovaujamai delegacijai pristatė tolesnio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Pensilvanijos valstijos galimybes.

R.Kačinskas pažymėjo, kad Lietuvą ir Pensilvaniją siejantys istoriniai saitai, esami bendradarbiavimo pavyzdžiai bei abiejų šalių demonstruojamas noras nesustoti ties jais sukuria gerą pagrindą naujoms bendroms iniciatyvoms.

„Lietuvą ypatingai domina galimybės sustiprinti verslo ryšius, pritraukti investicijas, plėsti bendradarbiavimą tarp aukštojo mokslo institucijų“, sakė R.Kačinskas.

Pasak senatoriaus M.Brubaker, Pensilvanijos valstija šiuo metu kaip tik deda pastangas išplėsti verslo geografiją ir užmegzti ryšius su partneriais Europoje, todėl lauktų konkrečių Lietuvos įmonių ir institucijų pasiūlymų dėl bendradarbiavimo.
 
Tai patvirtino ir susitikime dalyvavę Pensilvanijos verslo struktūrų atstovai – Ekonominės plėtros departamento Prekybos biuro direktorius P.O‘Neill, Verslo ir industrijos rūmų direktorius S.Good ir Pasaulio prekybos centro Pensilvanijoje direktorė R.Weyant.
 
R.Kačinskas sakė, kad 2013-ieji galėtų tapti išskirtiniais Lietuvos ir Pensilvanijos valstijos bendradarbiavimo metais, nes kitais metais bus minimas Pensilvanijos nacionalinės gvardijos ir Lietuvos kariuomenės partnerystės 20-etis, o be to Lietuva pirmininkavimo ES metu didžiausiame Pensilvanijos ir penktame didžiausiame JAV mieste Filadelfijoje ketina surengti Lietuvos dienas.