Šalis, kurioje gyvename

Protestuotojų riaušės Čikagoje

Written by Redakcija · 36 sec read

Cikagos mere Komendanto valanda  Cikagos mere sustabdyt s judejimas

Čikagoje, gegužės 30 d., šeštadienio vakarą jau įvesta Komendanto valanda -CURFEW – nuo 9 val. vakaro iki 6 val.ryto. Čikagos merė Lori Lightfoot tai atliko laiku, nes protestuotojai dėl Mineapoyje (Minnesotos valstija) policininko  kaltės (jis savo kojos keliu prispaudė pargriauto ant žemės žmogaus kaklą, kuris netrukus ir užduso) mirusio juodaodžio George Floyd ( gegužės 25 d.), miesto centre sukėlė didžiules riaušes – jie daužė parduotuvių vitrinas, grobė prekes. Negana to, padegė keletą policijos ekipažų, apmėtė kiaušiniais, padažais, netgi apipylė šlapimu …Sužeisti keli policininkai, o vienam iš jų net sulaužyti šonkauliai.

Komendanto valanda, pasak Čikaggos merės, turi sugrąžinti miestui rimtį. Juk ką tik atleisti pandemijos varžtai, žmonės jau galėjo išeiti į miesto gatvėse veikiančius restoranėliu, pasėdėti, pabendrauti…

Vardan saugumo, buvo pakelti visi tiltai per upę, sustabdytas viešojo transporto CTA (autobusai, traukiniai) judėjimas. Be abejo, tai sukėlė daug nepatogumų protestuotojams, jų grįžimui į namus.