Šalis, kurioje gyvename

Tautiška giesmė nuskambėjo Čikagos centre, prie miesto simbolio

Written by admin · 57 sec read

  Šiais metais liepos 6 d. jau septynerius metus tęsiama tradicija Lietuvos Valstybės dienos proga giedoti Tautišką giesmę neaplenkė ir Čikagos – didžiausios užsienio lietuvių bendruomenės.

 

Siekiant prisijungti prie akcijos „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“,  generalinis konsulatas Čikagoje, bendradarbiaudamas su JAV Lietuvių bendruomene ir su Nacionaliniais Amerikos lietuvių šlovės rūmais, subūrė tautiečius neeiliniam įvykiui.

  Savaitgalį Čikagoje vykusi X–toji Šiaurės Amerikos lietuvių dainų šventė turėjo didelę reikšmę šio projekto įgyvendinimui. Himnas buvo giedamas dangoraižių apsuptyje, prie bene garsiausio miesto simbolio „Dangaus Vartų“ skulptūros, populiariai vadinamos „Pupa“.

Daugiau nei 400 choristų iš 20-ties skirtingų chorų (JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos) dar vienai dienai sujungė savo balsus Tautiškai giesmei atlikti. Nors himnas buvo giedamas pirmadienį, 11 val. ryto, prie choristų prisijungė ir šimtai Čikagoje gyvenančių lietuvių. Pasipuošę tautiniais motyvais, vėliavos spalvomis Amerikos lietuviai stebino aplinkinius savo šypsenomis ir tautiškumu, griausmingai akciją užbaigę garsiais plojimais ir skanduote „Lie-tu-va, Lie-tu-va!“.

  Manoma, kad šis himno giedojimas savo mastu buvo pats gausiausias išeivijoje.

Generalinis konsulatas Čikagoje džiaugiasi šiuometiniu entuziastų skaičiumi ir dėkoja visiems, prisidėjusiems prie akcijos įgyvendinimo ir įamžinimo (organizatoriai: Giedrė Elekšytė Knieza, Jonas Platakis; operatoriai: LRT Lituanica komanda – Vladas Linauskas, Irma Mačiulytė; Šarūnas Daugirdas, Andrius Šližius, Agnius Avlašenka, Jennifer Marie Finney; fotografė Sandra Ščedrina; renginio režisierius Darius Polikaitis; akordeonistas Rimas Polikaitis ir kt.).

Tikimasi, kad ir kitais metais, ši nuostabi tradicija toliau tęsis ir sulauks dar didesnio tautiečių dėmesio.

Nuotraukose akcijos akimirkos (fot. Augustė Volungevičiūtė)