Šalis, kurioje gyvename

Teksaso valstija uždraudė lytinių hormonų terapiją ir lyties keitimo operacijas vaikams

Written by Biciulystė Siūlo · 48 sec read
Teksaso gubernatorius G. Abbott. EPA nuotr.

Teksasas tapo naujausia Amerikos valstija, uždraudusia vaikams naudoti lytinį brendimą stabdančius preparatus, hormonų terapiją ir kitas „trans“ medicinines intervencijas.

Penktadienį respublikonų gubernatorius Gregas Abbotas pasirašė įstatymo projektą, kuriuo uždraudžiamos įvairios „trans“ medicininės intervencijos vaikams, įskaitant hormonų terapiją ir lytinio brendimo blokatorius.

Vienos žvaigždės valstija yra naujausia iš daugelio JAV valstijų, kuriose uždrausta medicininė translytiškumo intervencija vaikams; Reuters praneša, kad šiuo metu jau apie 20 valstijų yra uždraudusios tokį „gydymą“ vaikams.

Remiantis Fox 26 pranešimu, teisės aktas uždraus tokį gydymą skirti nepilnamečiams valstijoje.

Vaikams, kuriems jau kurį laiką buvo taikomas toks transseksualumo gydymas, bus leista trumpą laiką toliau vartoti vaistus, o pagal teisės aktą medikai turės laiko „atpratinti [vaikus] nuo receptinių vaistų“. Teisės akte taip pat draudžiama vaikams atlikti transseksualumo operacijas.

Įstatymas sukėlė didelį progresyvių kairiųjų dantų griežimą, o Amerikos pilietinių laisvių sąjunga (ACLU) pažadėjo užginčyti draudimą teisme.

Tokios bylos teisme grindžiamos siekiu apsaugoti vadinamąjį „transseksualų jaunimą“, o ACLU teigia, kad „didžioji dalis mokslinių ir medicininių įrodymų“ patvirtina tokias medicinines intervencijas nepilnamečiams.

Tačiau šis teiginys buvo nuolat ginčijamas – daugybė Europos šalių pradėjo tyrimus arba vėl nustatė apribojimus vadinamajai transseksualų „sveikatos priežiūrai“ nepilnamečiams.

Šaltinis: Breitbart.com

laikmetis.lt