Šalis, kurioje gyvename

Tragiškiausios žudynės JAV istorijoje

Written by Redakcija · 1 min read

orlando polic  Floridos valst. Orlando mieste, gėjų klube ,,Pulse Club“, apie  2 val. nakties iš šeštadienio į sekmadienį, New York’e gimęs afganų kilmės JAV pilietis   29-erių Omar’as Mateen’as 49 nušovė ir 53 sužeidė.

Orlando zudiks       Į klubą Omar’as Mateen’as  įėjo apie antrą valandą nakties, turėjo AR-15 stiliaus šautuvą ir pistoletą ir pradėjo šaudyti. Po to, kai dauguma  sugebėjo iš klubo pabėgti, O. Mateen’as paėmė įkaitais grupę žmonių, kurie slėpėsi klubo tualete. Jau užsibarikadavęs klubo viduje, žudikas skambino 911, pranešdamas, kad yra ištikimas ISIS.

Šturmuodama policija šaulį nušovė. Šios žudynės įvardijamos kaip didžiausios masinės, įvykdytos vieno žmogaus, šiuolaikinės JAV istorijoje po Rugsėjo 11-osios įvykių 2001 m.

Orlando naktis  Omar’as Mateen’as gimė Niujorke ir gyveno Port. St. Lucie, esančiame mažiau nei dvi valandos kelio nuo Orlando. Žudikas dirbo apsaugos tarnyboje, baigė „Indian River State“ koledžą. Jis turėjo kriminalinės teisės išsilavinimą. FBI juo domėjosi dukart – 2013-aisiais ir  2014-aisiais, bet vėliau nutraukė bylą, kai pritrūko įrodymų.

Šaulio tėvas tikina, kad motyvas paskatinę sūnų žudyti – neapykanta gėjams, lesbietėms, biseksualams ir transseksualams. Žudiko  O. Mateen’as turėjo žmoną ir trejų metų sūnų.

FBI teigia, kad JAV gyvena 800 asmenų, palaikančių ISIS-  ,,prijaučia tam tikrai ideologijai”.ir tragiš

ISIS neseniai paskelbė internete, kad jos pasekėjams reikia rengti išpuolius, pažymint švento mėnesio Ramadano pradžią.

Orlando šaudynės įvardijamos kaip vienos didžiausių ir tragiškiausių vieno asmens įvykdytų šaudynių šiuolaikinėje Amerikos istorijoje. Paskutinės didelio masto masinės šaudynės Amerikos istorijoje prieš Orlando įvykius nutiko Mičigane 1927-aisiais, kai vyras bombardavo mokyklą ir atakos metu žuvo 44 žmonės.

parengta pagal inf.internetu