Šalis, kurioje gyvename

Vidas Rachlevičius. „Apkalta Trumpui“: skambu, bet apgailėtina

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read
Vidas Rachlevičius. „Apkalta Trumpui“: skambu, bet apgailėtina Niekas nėra tobulas ir niekas nėra tobula, bet, nepaisant aukštų politinės retorikos natų ir gražių dekoracijų, dar niekada nesu matęs taip apgailėtinai atrodančių JAV demokratų su savo front lady Nancy Pelosi. Visiškai akivaizdu, kad demokratai neturi absoliučiai jokios alternatyvos D. Trumpo politikai, todėl apkalta, kurios idėją jie volioja beveik nuo pat D. Trumpo kadencijos pradžios, yra vienintelė, kurią jie gali parduoti tam tikrai rinkėjų daliai.

 

Demokratams uoliai talkina visa mainstream‘inė ir kairioji žiniasklaida bei jungtinis viso pasaulio leftistų choras. „Istorinis balsavimas“, „D. Trumpo apkalta“ – skamba pirmuosiuose puslapiuose, šias frazes iki užkimimo kartoja TV kanalai. Taip sistemingai kalama mintis, kad D. Trumpas yra „blogas“ ir daugelis tų, kurie skaito tik antraštes ir savo FB burbulo postus, tuo tvirtai tiki. Tačiau demokratai pasiekė tik tai, kad D. Trumpas įeis į istoriją, kaip JAV prezidentas, kuriam buvo surengta apkalta – ta etiketė jam liks, bet netrukus ir ateityje niekam nebebus įdomu, kad ta apkalta buvo tik didelis šilto oro gūsis iš demokratų sijonų bei kelnių. Kaip dabar išaiškėjo, viena iš svarbiausių šio nevykusio spektaklio prodiuserių yra partijos specialiai šiam reikalui pasamdyta H. Clinton. Kurgi ne…

Kas toliau? Įvykus „istoriniam“ balsavimui, D. Trumpui teks stoti prieš Senato teismą dėl apkaltos, kuri respublikonų dominuojamame Senate neturi jokių šansų. Kitą dieną po balsavimo tiksliai suformuluoti apkaltos straipsniai turėjo būti perduoti Senatui, nagrinėsiančiam D.Trumpo bylą. Tačiau N. Pelosi sustabdė procesą, pradėjo dreifuoti, tempti gumą ir nori ši reikalą nukelti į kitų metų sausį, kad metų sandūroje žiniasklaida dar gautų galimybę patriukšmauti. Savo ruožtu, D. Trumpas oficialiai kreipėsi į N. Pelosi ir paragino tą teismą pradėti iškart, tačiau demokratai žaidžia savo žaidimą.
Taigi, bus dar to pasitampymo Vašingtone.

Tačiau atidėkime politines simpatijas bei antipatijas į šalį ir pasižiūrėkime, kas gali būti objektyviausias viso šio skambaus, bet visiškai tuščio reikalo arbitras. Rinkos! Jos itin jautriai reaguoja ne tik į svarbius įvykius, bet ir į jų menkiausias tikimybes. Turint galvoje dabartinę geopolitinę padėtį, JAV prezidento apkalta turėjo prilygti branduoliniam sprogimui. Tai kaip sureagavo rinkos? Visos žaliavo! „Istorinio balsavimo“ dieną S&P 500 ir Dow Jones Industrial Average nežymiai – 0,10% – pakilo, o nuo apkaltos proceso rugsėjo pradžios iki dabar S&P 500 ūgtelėjo 7%.

P.S. Čia tiems, kurie tiki mantra, kad D. Trumpas yra susidėjęs su rusais, o Briuselis – geriausias Lietuvos draugas: D. Trumpas penktadienį pasirašė JAV sankcijas bendrovėms, statančioms Rusijos dujų eksporto į Vokietiją vamzdyną „Nord Stream 2“.