Sportas

Noriu padėti žmonėms

Written by admin · 2 min read

Lygiame greitkelyje, kur automobilis lenkia automobilį, saulėtą sekmadienio dieną staiga, kaip perkūnas iš giedro dangaus, pasirodė stirna. Ir, nors suki i kitą pusę, spaudi stabdžių pedalą, bet ji vis tiek užšoka ant tavo automobilio kapoto, sumaigo jį, išdaužia langą, nulaužia veidrodėlį, o tu lieki gyvas, tik patyręs smegenų sutrenkimą — ne, ne tai ne fizinis, bet emocinis sutrenkimas. Drebančiom kinkom išlendi iš apmaitoto automobilio ir atsitokėji — likai gyvas!

Tada staigiai prisimeni, jog turi abipusį automobilio draudimą ir, belaukdamas policijos, kiek atsidūsti. Kas jau kas, bet kelių policija Amerikoje dirba greitai. Nė penkioms minutėms nepraėjus prisistato net trys jų automobiliai, dar greitoji pagalba (nors niekas nekvietė, bet dėl viso pikto…) ir visa procedūra vyksta pakankamai greitai — kaltų nėra, tik stirna, kuri apsvaigusi ir, matyt, susilaužiusi trapias kojas, jau nugriuvusi į pakelės griovį gailiai mykia… Neilgai trukus, policininkas nušauna nusikaltėlę. Automobilis apdaužytas iš priekio, o už mūsų važiavę du kiti — matyt, nesilaikė atstumo ir, stabdydami susipylė vienas į kitą. Bet tai jau už mūsų nugarų.

Policininkai apsisuka gana greitai. O mes po gero pusvalandžio, paramedikams pasirašę, kad viskas tvarkoje ir įsitikinę, jog motoras nenukentėjo, traukiame toliau.

Pirmadienį beldžiamės į savo draudimo kompaniją ,,American family”, pas Aliną Grinkevičienę. Mus pasitinka jos sūnus Povilas, jau metai laiko padedantis mamai aptarnauti klientus, patyrusius įvairias avarijas. Povilas greitai pradeda rūpintis mūsų reikalais — susiskambina su visais reikiamais žmonėmis, tvarkančiais remonto ir kito automobilio nuomos reikalus ir t.t.

Ačiū jam ir Alinai Grinkevičienei — jau rytoj bus galima važiuoti kompanijos išnuomotu automobiliu….Remontas kainuos apie 2-2,5 tūkstančio dolerių, na o mano deductible (suma, kurią sumoka automobilio savininkas) — 500 dolerių. Vadinasi, likusią sumą pa-dengs kompanija. Ir, svarbiausia, kad draudimo poliso kaina nepakils — juk ne mano, bet stirnos kalte įvyko avarija greitkelyje.

Pakalbiname Povilą. Jam tik 23-eji metai. Gimė Lietuvoje. Du trečdalius iš savo gyvenimo praleido Amerikoje. Tad natūralu, jog draugų tarpe vyrauja tie, su kuriais Povilas lankė mokyklą. Dauguma jų — amerikiečiai. Baigęs gimnaziją bandė mokytis kolegijoje. Kiek pasimokęs suprato, kad dar neapsisprendęs kurią specialybę rinksis.

— Daktaru, farmacininku nebūsiu, — garsiai tvirtina Povilas. — Verslo administravimas — gal. Norėčiau mokytis nekilnojamo turto pardavėju (agentu). Mokslo būtinai sieksiu. Svarbiausia, noriu padėti žmonėms — visiems, kuriems tik reikia pagalbos. Kol kas negaliu sušelpti pinigais, bet žadu kurti tokias programas, kurios padės neturtėliams ar kitokiems žmonėms, reikalingiems paramos.

Esi geraširdis? — pasitikslinu.

— Taip atrodo. Turiu gailesčio jausmą, — sako Povilas.

 Pasidomiu, kada Povilas buvo Lietuvoje, kokie jo įspūdžiai.

– Kai man buvo 18 metų vykome su mama. Labai patiko. Žmonės gražūs. Ypač merginos. Visi žino, kad lietuvės labai dailios. Lietuvoje gyventi galėčiau, bet ne visą laikui, nes mano gyvenimas vyksta jau seniai čia. Laisvalaikį užpildau muzika ir sportu. Dažniausiai su draugais dainuoju repo muziką (Povilas įsitikinęs, kad ši muzika išsilaikys ilgai). Mėgstu žaisti krepšinį, sportuoti. Iš gėrimų labiausiai mėgstu alų.

Ar važiuoji išgėręs?

— Jokiu būdu. Ypač dabar, kai dirbu čia, draudimo kompanijoje ir susiduriu su įvairiais atsitikimais kelyje.

Ar buvai patekęs į avariją?

— Visiems pasitaiko. Bet tai buvo anksčiau, kai buvau jaunas (juokiasi)…

Padėkoję Povilui už suteiktas paslaugas, linkime sėkmės jo jauname gyvenime.

Abipusio draudimo prasmė

Abipusis draudimas turi reikšmę, kai pakliūni į panašią situaciją — avariją, kurioje nėra asmeninės kaltės — avariją sukėlė miško žvėris.

Paaiškėjo, kad mano automobilis nepataisomas. Lietuviai, be abejo, susiremontuotų ir važiuotų toliau, tačiau, kai draudimas sumoka mašinos vertę (šiuo atveju arti 4 tūkstančių dolerių), sumoka mokesčius (tax’us) už naują automobilį (nuo buvusiojo vertės), tada ir apsidžiaugi, kad pinigai, mokėti draudimo kompanijai nors iš dalies padeda padengti išlaidas. Tiesa, beveik savaitę laiko važinėjau išnuomotu automobiliu, už kurio nuomą sumokėjo irgi draudimo kompanija.

Prieš keletą metų geras pažįstamas, pirkęs padėvėtą automobilį, apsidraudė tik vienpusiu draudimu. Įvykus avarijai (kaltas buvo mūsų pažįstamas) nuostolių už jo automobilio remontą draudimo kompanija neatlygino, sumokėjo tik kito automobilio savininkui. Taip mūsų pažįstamajam teko automobilį remontuotis savo pinigėliais. Ir suprask kaip geriau. Jei automobilis naujas ar naujesnis, patarčiau, apsidrausti abipusiu draudimu.

Malonus Alinos ir jos sūnaus Povilo Grinkevičių aptarnavimas, pasirūpinimas, kad viskas vyktų sklanžiai, kelia pasitikėjimą — žinai, avarijos ar kitokios nelaimės atveju neliksi vienas su savo problema — jie atskubės į pagalbą (aišku, jei esi ,,American family” klientas).

Šiuo metu Povilas nebedirba ,,American Family” agentūroje. Netrukus tęs mokslus nekilnojamo turto agento leidimui (licencijai) įsigyti. Patinka jam tas darbas!