Sportas

Trečiasis Houston’o LB prisilietimas prie Didžiojo Krepšinio

Written by admin · 3 min read

  Ne taip seniai, vasario 27 dieną Houston’o LB nariai turejo progą dalyvauti neeiliniame renginyje – tą dieną Houston’o Toyta centro arenoje vyko NBA lygos krepšinio komandų rungtynės – vietinė komanda ,,Rockets” žaidė prieš Indianos ,,Pacers”.

  Apie 50 ne tik Houston’e, bet apylinkėse ir dar toliau gyvenančių LB narių gyvai stebėjo šias rungtynes. Krepšinio sirgaliams bvo puiki proga pamatyti lietuvį krepšininką Donatą Motiejūną, nuo 2012 m liepos pradžios žaidžiantį Houston’o ,,Rockets” komandoje. Rungtynėms pasibaigus, turėjome progos vienoje iš Toyota centro konferencijų salių susitikti su Donatu ir trumpai pabendrauti.

  Šis renginys Houston’o lietuviams buvo jau trečiasis prisilietimas prie Didžiojo Krepšinio. Pirmasis, taip vadinamas, prisilietimas įvyko 2006 metų vasario 17-19 dienomis, kai mieste vyko ,,NBA visu žvaigždžių” savaitgalis. Jo metu Lietuvos Respublikos ambasada JAV ir Houston’o LB surengė priėmimą NBA vadovybei. Dalyvavo ne tik Houston’o, bet ir kitų JAV miestų LB nariai. Be abejo, visi turėjo puikią progą stebėti  rungtynes, taip vadinamas Rooky Challenge (naujokų išbandymas), kur dalyvavo ir tuometinis Indiana ,,Pacers” naujokas Šarūnas Jasikevičius. Antrasis prisilietimas prie didžiojo krepšinio buvo 2012 metų birželio antroje pusėje. Tuo metu University of Houston krepšinio arenoje Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė turėjo pasiruošimo stovyklą Vasaros Olimpiados atrenkamajam turnyrui. Huston’o lietuviai stebėjo trejas draugiškas rungtynes tarp Lietuvos ir Rusijos bei Didžiosios Britanijos rinktinių, turėjo progos pabendrauti su mūsų Tėvynės rinktinės nariais, gauti autografus.

Leidimą susitikti su Donatu Motiejūnu, kylančia NBA žvaigžde, ,,Rockets” komandos vadovai Houston’o LB vadovybei išdavė ne iš karto. Nieko stebėtino, jei komandos vadovai panoro patikrinti organizacijos reputaciją, panorusios susitikti su žaidėju, kurio kontrakto vertė apie 4.23 milijonu USD (Wikipedia duomenimis) – juk labai svarbu, kad ji neusiima kokia nors kontroversiška politine veikla ir pan.

Rungtynes su Indianos ,,Pacers” komanda ,,Rockets” pralaimėjo mažiau nei 10 taškų skirtumu. Donatui Motiejūnui žaisti nelabai sekėsi. Jis nepelnė nė vieno taško,  prasižengė 4 kartus. Galima spėlioti, kad mūsiškis NBA naujokas labai jaudinosi prieš susitikimą su dar nematytais tautiečiais. Houston’o LB pirmininkas Jokūbas Žiburkus pastebėjo, kad tardamasis su Donatu Motiejunu dėl būsimo susitikimo,  jaunasis krepšininkas jautėsi labai nejaukiai, kad jam reiks bendrauti su didele gerbėjų minia.
Nežiūrint čia paminėtų faktų, mūsų šeimai tos krepšinio rungtynės buvo didžiulė šventė. Patariu tiems, kurie šioje šalyje gyvendami yra stebėję NBA lygos rungtynes tik per TV, jei nekamuoja didelės finansinės problemos, būtinai nuvykite pasižiūrėti norst vienerias rungtynes gyvai. Tai tikra pramoga bet kam, ne tik užkietėjusiems krepšinio sirgaliams. Prieš rungtynes ir pertraukėlių metu žiūrovus linksmina šeimininkų komandos talismanas – kokio nors linksmo žvėrelio kostiumu apsirengęs aktorius, pasirodo akrobatai, šokėjai, pagerbiami šaliai ar tam miestui nusipelnę žmonės.Dažnai į žiūrovų minią mėtomi komandų firminiai marškinėliai (kurie NBA komandos parduotuvėse kainuoja nepigiai). Netgi jeigu angliškai ne viską suprantate ar NBA taisyklės truputį skiriasi nuo europietiško krepšinio, net jei jūsų mėgiama komanda pralaimi, vis vien tokia pramogą bent vieną kartą reikia pamatyti ir išgirsti!

Susitikime su Donatu Motiejūnu dalyvavo nemažai jaunimo iš Lietuvos ir šiuo metu gyvenančio Houston’e. Kai kurie jų mokosi Houston’o universitetuose, žaidžia krepšinį jų komandose. Susitikimas buvo oficialus. Jį pradėjo Toyota centro atstovas, bilietų pardavimo grupėms vadovas Josh Randall. Po to Houston’o LB pirmininkas Jokūbas Žiburkus trumpai supažindino su Donato Motiejūno sportine karjera. Donatas – naujausias iš NBA žaidžiančių lietuvių (kartu su Jonu Valančiūnu iš Toronto ,,Raptors”), gimė 1990 m. Kaune, A. Sabonio krepšinio mokyklos auklėtinis. Krepšininko pasiekimai prasidėjo 2007 metais. Tais metais D. Motiejūnas tapo Eurolygos jaunimo turnyro čempionu, buvo išrinktas naudingiausiu šio turnyro žaidėju. 2008 m. tapo Europos jaunių iki 18 m. vicečempionu. 2008 m. D. Motiejūnas tapo Europos jaunimo čempionato (iki 20 metų) vicečempionu, buvo išrinktas į naudingiausių ir geriausių Europos jaunių čempionato žaidėjų penketą. 2012 m. žaidžiant Lenkijos komandoje ,,Asseco Procom”, tapo Lenkijos krepšinio čempionų. 2011 m. gavo Europos Taurės ,,Kylančios Žvaigždės” apdovanojimą. 2011 m. buvo pašauktas į NBA 20-uoju šaukimu, į Minnesotos valstijos ,,TImberwolves” komanda, iš kurios, 2012 m. liepos mėnesį, žaidėjų mainų keliu perėjo į Houston’o ,,Rockets” komanda.

Susitikimo metu Donatas Motiejunas neatrode labai išsigandęs. Per labai trumpą laiką atsakė į klausimus tiek lietuviškai, tiek angliškai, o su savo bendraamžiais bendravo labai maloniai ir nuoširdžiai. Houston’o lietuviai palinkėjo mūsų jaunajai kylančiai žvaigždei kuo geriausios sėkmės ir pakvietė apsilankyti bendruomenės renginiuose, jei tik leis jo įtemptas tvarkaraštis.

Nuotraukose: Houston ,,Rockets” komandos talismanas – meškiukas Clutch pradeda rungtynes;
 Viena iš rungtynių pertraukėlių;

Su Houston’o LB atstovais;
Houston’o LB pirmininkas Jokūbas Žiburkus įteikia Donatui Motiejūnui dovana nuo LB – meškerė (sužinojo, kad Donato mėgstamiausias laisvalaikio praleidimas – meškeriojimas);

D.Motiejūnas pasirašo ant suvenyrinio  meškiuko Clutch str. autorei Zitai Lenkaitei-Masley. Kas žino, gal po keleto metų tas meškiukas su autografu kainuos labai brangiai. . .