Sportas

Vašingtone įvyko tarptautinis krepšinio turnyras „Lituanica 80 Basketball Cup“

Written by admin · 1 min read

Nuotraukoje:  ambasadorius Ž.Pavilionis (dešinėje, su žaliais marškinėliais) ir J.Valančiūnas (trečioje eilėje per vidurį) su turnyro nugalėtojais Niujorko „Geležinio vilko“ komanda.

Šeštadienį, kovo 30 d. Vašingtone įvyko tradicinis Lietuvos Respublikos ambasados JAV ir Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos surengtas krepšinio turnyras, kuris šiais metais buvo skirtas 80-osioms Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą metinėms paminėti.

„Savo kreipimesi prieš skrydį pilotai skelbė, jog jis sustiprins Lietuvos sūnų dvasią, įkvėpdamas juos naujiems žygiams. Simboliška, kad per visa šį aštuoniasdešimties metų laikotarpį, šalia prisiminimų apie legendinį skrydį, vienu svarbiausiųjų mūsų tautos įkvėpimo ir dvasios stiprinimo šaltinių yra krepšinis. Dar labiau simboliška, kad būtent Steponas Darius yra laikomas lietuviškojo krepšinio pradininku“, – sako organizatoriai.

Jau 10-tą kartą rengiamame ambasados taurės turnyre šiemet varžėsi 10 komandų, tarp kurių Amerikos ir Kanados lietuvių ekipos iš Vašingtono, Niujorko, Toronto, Baltimorės, Filadelfijos ir kitų vietovių. Lietuvos ambasados kolektyvas kartu su kolegomis iš Latvijos ir Estijos ambasadų sudarė bendrą Baltijos šalių diplomatų komandą. Turnyre taip pat dalyvavo JAV Valstybės Departamento ekipa.

Nuotr.: (iš kairės į dešinę) ambasadorius Ž.Pavilionis, ŠALFASS pirmininkas L.R.Misevičius ir J.Valančiūnas. 

„Lituanica 80 Basketball Cup“ turnyro nugalėtojais tap Niujorko „Geležinio vilko“ komanda, finale po itin dramatiškos kovos ir pratęsimo rezultatu 40:34 įveikusi Toronto „Aušrą“. Toronto komandai pergalės siekti padėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio audringai juos palaikęs ir patarimus savo miesto atsovams emocingai dalinęs NBA ir Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės žaidėjas Jonas Valančiūnas, atvykęs į Vašingtoną su Toronto „Raptors“ komanda žaisti NBA reguliariojo sezono varžybų su vietos „Wizards“ ekipa. Rungtynes dėl trečiosios vietos laimėjo Baltimorės „Partizanų“ komandą, po ne mažiau dramatiškų nei finalas grumtynių 48:46 įveikusi JAV Valstybės departamento krepšininkus.

Nuotr.:  Turnyre dalyvavusiems Latvijos (kairėje) ir Lietuvos (dešinėje) ambasadoriams JAV J.Vaalnčiūnas įteikė specialius prizus.

Po turnyro Lietuvos ambasadoje įvyko nugalėtojų apdovanojimo ceremonija, dalyvaujant specialiam vakaro svečiui Jonui Valančiūnui, kuris įteikė savo įsteigtus prizus geriausiems turnyro žaidėjams. Turnyro nugalėtojų ir prizininkų komandos buvo apdovanotos Lietuvos krepšinio federacijos, ŠALFASS ir LR ambasados Vašingtone prizais.   

Organizatoriai dėkingi tradicinio Lietuvos ambasados taurės krepšinio turnyro rėmėjams JAV Lietuvių Bendruomenės Krašto valdybai, kompanijos „Nike“ atstovybei Vilniuje, firmoms Tower Communications Expert, LLC iš Illinois valstijos, „Dadu New York Ltd.“ iš Niujorko, vienam geriausių praeityje Lietuvos krepšininkų, dabartiniam „Krepšinio Ateities“ fondo vadovui Šarūnui Marčiulioniui bei Wells Fargo Advisors, LLC (E. Brunswick, NJ filialo) brokeriui Laurynui R. Misevičiui.
 
Nuotraukų autorius: Ludo Segers