Sportas

Žuvėdrai – Europos auksas

Written by admin · 2 min read

Sveikiname ,,Žuvėdrą“ –  aštuntą kartą iškovojusią  Europos auksą!

Šeštadienį, gegužės 5 d., Vienoje (Austrija) Klaipėdos universiteto sportinių šokių ansamblis „Žuvėdra“, Europos Lotynų Amerikos šokių ansamblių čempionate, po trejų metų pertraukos, aštuntą kartą iškovojo aukso medalius. ,,Žuvėdros“ antroji komanda ir ,,Mechta” (Svajonė) iš Krasnodaro (Rusija)  pasidalino  7-8 vietomis. Europos čempionate dalyvavo 12 stipriausių komandų.

Malonu, kad šį kartą  ,,Žuvėdra” buvo visa galva aukščiau už kitas komandas-konkurentes. Choreografija, kurioje naujus ,,dviračius išrasti” vis sunkiau ir sunkiau, buvo gerai apgalvota: judėjimu, kontrastingomis figūromis  ir tempu  atitiko pasirinktą muziką  –  Scorpions ,,Rock You Like A Hurricane”.

Klaipėdos universiteto  ,,Žuvėdros“ šokėjus ir jų vadovus – prof. Skaistutę Idzelevičienę ir doc. Romaldą Idzelevičių  pasveikino LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. – Mieli ,,Žuvėdros” komandos nariai, jūs niekada nenuleidžiate kartelės ir visada žavite savo profesionalumu, kūrybiškumu ir temperamentu, savo sportiniu charakteriu. Pasižymėdami tobula meninio judesio išraiška, jūs prisidedate prie tautos estetinio lavinimo, jos kultūros turtinimo, esate ryškus pavyzdys jaunimui, – teigė Prezidentė.

Nustebino Tiumenės ,,Vera” (Rusija) šokėjai, pasirinkę muzikos temą – ,,Around the World” (aplink pasaulį).  Ji sudėta iš įvairioms tautoms nesunkiai atpažįstamų  skambesių, savaime aišku, ir – judesių. Toks muzikos mikso (mišinio) sudarymas būdingas  8-9 dešimtmečiams, kada buvusioje SSSR niekas nekūrė vientisos, specialiai sportinių (anksčiau pramoginių) šokių grupėms pritaikytos muzikos pagal šokių ritmą, jų kaitą ir sujungimą.  Įrašus ,,pasidarydavo” patys vadovai, prie magnetofono praleisdami ne vieną ir ne dvi valandas. Reikėjo tiksliai apskaičiuoti muzikos taktų skaičių ir trukmę, kuri atitiktų pasirinktą šokių kompoziciją, tempų, charakterių kaitą. O kur dar atskirų šokio žingsnelių sujungimas – akcentai! Paskui visos atskiros dalys  būdavo ,,suklijuojamos” – perrašomos į vieną juostą. Dabar viskas paprasčiau, nors irgi nėra paprasta – surasti, parinkti muziką, apgalvoti jos tinkamumą, išaiškinti aranžuotojui ar kompozitoriui  (nelygu kas imasi šio darbo ir kaip sugeba perprasti jo specifiką, būdingus bruožus) kur ir kaip sudėlioti akcentus, atitinkančius kuriamą kompoziciją.

Taigi, dabar, kai viskas daug paprasčiau (žinoma, jei yra lėšų atitinkamam darbui apmokėti tai tokia mano), jau minėta Tiumenės ,,Vera’os”(Tikėjimas?) muzika nustebino. Tikriausiai, ne mane vieną. Šioje jų pasirinktoje šokio ir muzikos mišrainėje buvo įvairių tautų motyvai (nuo žydų, čigonų ir net iki rusiškos ,,Katiušos”). Kostiumams trūko elegancijos – perdaug margumyno. Tuo tarpu lietuvių kostiumų klasikinės – juodai-balta spalvos, su žvilgančiais papuošalais ir purpuriniu akcentu buvo ,,patys tie”. Nemažas nuopelnas priklauso rūbų dizainerei,  buvusiai ,,Žuvėdros” šokėjai Ainai Zinčiukaitei. Be abejo, merginų suknelės, nors ir apsunkusios nuo Svarovskio ar kitokių žvilgučių, padėjo, praturtino judesį – tarsi jį pratęsdamos sijonų švystelėjimais. Žodžiu, ,,Žuvėdra” švytėjo elegancija.

Trečiąją vietą pelnė Bremeno „Gruen-Gold-Club“ (Vokietija) komanda. Amžini ,,Žuvėdros“ konkurentai. Kažkada, prieš gerus du dešimtmečius vargu bau ar vokiečiai, komandiniu šokiu ilgai pirmavę Europoje ir pasaulyje, galėjo pagalvoti, kad kažkokios nedidelės šalies šokėjai bus tikra rakštis jų kelyje į šlovę. Ir net ilgam užims vietą tos šlovės Olimpe.

Ilgiausių metų, ilgiausių Skaistei ir Romaldui Idzelevičiams ir jų išpuoselėtai ,,Žuvėdrai“!

Nuotraukose:

1. ,,Žuvėdrą” po 2011 m. pasaulio Lotynų Amerikos šokių ansamblių varžybų, pasaulio čempionų vardą iškovojusią komandą, sveikina LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nuotr. Juozo Šalkausko;

2009 m. ,,Žuvėdra” koncertavo Čikagoje. Nuotraukos prisiminimui:

2. ,,Žuvėdra” prie Michigan’o ežero. II e. šešta iš dešinės Skaistė Idzelevičienė, šalia Ligija Tautkuvienė, Stefa Tamoševičienė. II e. pirmas iš kairės Albinas Hofmanas – savanoris talkininkas, padėjęs žuvėdriukams pažinti Čikagą.  Nuotr. Ligijos Tautkuvienės;

3. Maloniai ir nemokamai (!) ir skaniai ,,Žuvėdrą” vaišino ,,Kunigaikščių restorano savininkas Andrius Bučas (pritūpęs I eilėje); (pirma iš k.p.) Skaistė Idzelevičienė (II e. pirma iš d.p.) – Jurga Tautkutė-Heininga – koncerto vedėja