Tėvynė mūsų

Birželio 21 d., ketvirtadienio, SPAUDOS konferencijos Seime

Written by admin · 1 min read

9 v.r. įvyks Seimo nario Gintaro Songailos spaudos konferencija, kurioje jis informuos apie parlamentinės grupės „Už teisingumą Lietuvoje“, judėjimo „Už Lietuvą, už teisingumą“ ir nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ bendradarbiavimą (jungtinį pasitarimą, kuris vyksta kiekvienos savaitės trečiadienį). Spaudos konferencijoje numatoma paskelbti ir jungtinio pasitarimo požiūrį į Seime svarstomą Visagino atominės elektrinės statybos projektą. Dalyvaus judėjimo „Už Lietuvą, už teisingumą“ atstovai – Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Alvydas Medalinskas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Romualdas Ozolas.

Trumpos ištraukos (kažkodėl neskelbtinos?) iš Seime vykusių  konferencijų dėl VAE.
 Pasak akademiko J. Vilemo, VAE yra „grynas importas“. Lietuva pirks užsieninę įrangą, skolinsis užsienio bankuose, statys VAE taip pat daugiausiai užsieniečiai. Jei lietuviai sugebės atlikti 10proc. visų VAE statybos darbų, bus gerai, nes Lietuvos statybos įmonės neturi reikiamos kvalifikacijos tokiems darbams. VAE taip pat dirbs daugiausiai užsieniečiai. Todėl Lietuvos pinigai iškeliaus į užsienį. Vien palūkanų už kreditus VAE statybai užsienio bankai, R. Kuodžio apskaičiavimais, išveš iš Lietuvos mažiausiai 6 mlrd. lt.

Alternatyva:
Investavę į Lietuvos elektrinę tik 420 mln.lt turėtume 600 MW galios elektros energijos generavimo šaltinius, gaminančius nuo 2015 m. elektros energiją už 14-16 ct/kwh (optimistinis dujų kainos scenarijus) arba už 25-26 ct/kwh (pesimistinis dujų kainos scenarijus) ir nuo 2013-2014 m. 50-20 proc. pigesnės 1000 MW galios šilumos, kuri dabar nepanaudojama šildo Elektrėnų ežerą. Pastaroji investicija atsipirktų per 3 metus, o Visagino AE – pačiais optimistiškiausiais paskaičiavimais net per 18 metų.

(konferencijų esminių teiginių santrauka ir pilnas įrašas  http://alkas.lt/2012/06/14/konferencijoje-seime-pasiulytos-alternatyvos-visagino-ae/ ir http://alkas.lt/2012/03/19/r-garuolis-atomine-elektrine-ir-ar-energetine-nepriklausomybe/

11.30 val. (Visuomenininkų komisijos preliminarios išvados)

įvyks Seimo narių Aurelijos Stancikienės ir Gintaro Songailos spaudos konferencija, kurioje bus pristatytos visuomeninės komisijos „Garliavos įvykių ištyrimui ir teisiniam įvertinimui“ preliminarios išvados. Ši komisija buvo įsteigta ir veikia, talkinant parlamentinei grupei „Už teisingumą Lietuvoje“. Spaudos konferencijoje dalyvaus minėtos komisijos atstovai.
Šios Komisijos nariai – M. Riomerio universiteto profesorius Saulius Arlauskas (pirmininkas), nepriklausomybės akto signatarė Zita Šličytė (pavaduotoja), Nepriklausomybės akto signatarai Kazimieras Motieka, Narcizas Liudvikas Rasimas (Rasimavičius), buvęs ypatingų bylų prokuroras Kęstutis Milkeraitis, Žmogaus teisių gynimo asociacijos pirmininkas doc. Romualdas Povilaitis, Žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas.

2-ojo visuomeninkų posėdžio įrašas: http://alkas.lt/2012/06/15/nepaisant-kliuciu-2-visuomsnines-komisijos-ivykiams-garliavoje-tirti-posedis-ivyko/

Stebintiems tiesiogines spaudos konferencijų Seime transliacijas internetu yra galimybė užduoti klausimus prelegentams. Nuoroda į klausimų uždavimo sistemą bus Seimo internetinėje svetainėje prie nuorodos į tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją. Klausimai bus priimami ir į juos atsakoma spaudos konferencijos metu. Transliacijas galima stebėti ir užduoti klausimus ir Alkas.lt.