Tėvynė mūsų

Dėl pažeistų Deimantės Kedytės ir jos senelių teisių piliečiai kreipėsi į premjerą

Written by admin · 1 min read

Nesulaukę sąžiningų atsakymų iš prezidentės Dalios Grybauskaitės, ministrų Juozo Bernatonio, Algimantos Pabedinskienės, Dailio Alfonso Barakausko, Tiesos judėjimo atstovai šiandien laišku kreipėsi į ministrą pirmininką Algirdą Butkevičių.
* * *

Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui     
Ponui Algirdui Butkevičiui

 

Vilnius, 2014 m. spalio 8 d.
Pone Ministre Pirmininke,
Kadangi nei Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, nei Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, nei Vaiko teisių kontrolierė Edita Žiobienė, nei Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Leonard Talmont, nei Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas, nei Teisingumo ministras Juozas Bernatonis, nei Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, nei Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas į mūsų laiškus, kuriame informavome apie besitęsiantį valstybės paslaptimi paverstos Deimantės Kedytės teisių pažeidinėjimą ir prašėme suteikti informacijos apie jos būklę, arba neatsakė iš viso, arba atsakė tik formaliai, prašytume į šį laišką atsakyti Jus.

Primename Jums, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, 2013 metų vasario 4 dieną išnagrinėjęs Deimantės Kedytės globos bylą (Civilinė byla Nr. 3K-7-114/2013), savo nutartyje, be kitų nuostatų, konstatavo: „vaiką ir jos globėją bei senelius sieja artimas, tvirtas emocinis ryšys“, „vaiko gyvenamosios vietos nustatymas su jo motina (ieškove) nepaneigia giminaičių, su kuriais vaiką sieja glaudūs šeiminiai ryšiai, teisės su juo bendrauti“.

Deja, ši Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus išplėstinės kolegijos nutarties nuostata, pripažinusi seneliams Kedžiams teisę bendrauti su jų auginta anūkėle, nors priimta veik prieš pusantrų metų, iki šiol nėra vykdoma.

Mes raginame Jus imtis visų priemonių, kad ši Aukščiausiojo Teismo nutartis pagaliau būtų įgyvendinta ir seneliams Kedžiams būtų užtikrinta teisė susitikti ir bendrauti su Deimante Kedyte.

Ta pačia proga primename ir tai, kad Jūsų padėjėja Daiva Norkienė-Sakalė kartą jau buvo ėmusis misijos informuoti visuomenę apie D. Kedytės būklę.

Pagarbiai,

Pilietinio Tiesos judėjimo vardu –
Joana Noreikaitė, Liudvikas Jakimavičius, Irena Vasinauskaitė, Leonas Merkevičius, Aurelija Babenskienė, Algimantas Končius, Rimta Kutavičienė, Laisvūnas Šopauskas, Ramutė Bingelienė
tiesos.lt