Tėvynė mūsų

Imigrantai diktuos sąlygas

Written by admin · 1 min read

Keturi parlamentarai pakartotinai registravo siūlymą, kad pabėgėlių skaičius ir kiti klausimai, susiję su imigracija, būtų tvirtinami Seime daugiau kaip puse visų Seimo narių balsų.
Beveik identišką nutarimo projektą tie patys parlamentarai buvo registravę prieš pusę mėnesio, tačiau Seimo Teisės departamentas nusprendė, kad jis prieštarauja Konstitucijai.

„Ketvirtadienį Seime per plenarinį posėdį vyko diskusija pabėgėlių klausimu. Pasisakė visi atsakingi pareigūnai: premjeras Algirdas Butkevičius, vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir kiti. Paaiškėjo, kad priimti pabėgėlius visiškai nepasiruošta, nėra nuspręsta, kaip bus vykdoma jų integracija, o sprendimas dėl 1105 pabėgėlių jau priimtas be Seimo žinios. Todėl mes ir siūlome, kad tokiais svarbiais klausimais sutikimą viską gerai apsvarstęs priimtų Seimas. Juk tai toks svarbus dalykas, kurį galima palyginti su mūsų stojimu į ES ir NATO. Tai nacionalinio saugumo klausimas“, – akcentavo vienas iš projekto iniciatorių parlamentaras Mečislovas Zasčiurinskas.

 

Politiko teigimu, Lietuvoje viskas daroma atvirkščiai, nei reikia, net susidaro įspūdis, jog siekiama, kad nelegalai mūsų šalyje nesiintegruotų.

„Pavyzdžiui, Ruklos centre pabėgėliai bus nebe 12, o tik 3 mėnesius, po to bus išskirstyti po savivaldybes. Ar įmanoma per 3 mėnesius išmokti, pavyzdžiui, lietuvių kalbą? Ar spės susipažinti su mūsų kultūra, tradicijomis? O jei Seimas šiuo klausimu priimtų sprendimą, svarstymo metu būtų aptarti visi niuansai“, – sakė M.Zasčiurinskas.

Jo teigimu, solidari Lietuva turi būti, bet solidarumas turi atitikti protingumo kriterijus. Pavyzdžiui, yra daugybė skurdžių valstybių, bet mes joms juk neskiriame po milijardą eurų, nes ir Lietuvoje daugybė žmonių gyvena skurde.

„Sako, kad 1105 pabėgėliai nėra daug. Tačiau juk šis skaičius nėra baigtinis. Juk iš pradžių premjeras kalbėjo vos apie 50 pabėgėlių. Be to, prisiminkime, kad, pavyzdžiui, Suomija 1990 m. priėmė 49 somaliečius, o dabar jų ten jau 16 tūkst. Ar taip nebus ir mums? Ar galime tikėtis, kad jie integruosis, kai jokioje valstybėje nesiintegruoja? Ar jie neprimes mums savo sąlygų? Prisiminkime, kad Briuselyje kilo musulmonų protestų dėl to, jog tradiciškai buvo puošiama Kalėdų eglė. Kilo protestų, nes tai esą pažeidžia jų religinius jausmus“, – priminė Seimo narys.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios”