Tėvynė mūsų

Kada bus paminėtas pirmas viešas Lietuvos Trispalvės pakėlimo 100 metų jubiliejus?

Written by Redakcija · 2 min read

Iki Vytauto Didžiojo karūnavimo 600 metų jubiliejaus liko 11 m.                             

Jos Ekscelencijai LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei

LR Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui

LR  Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui

Lietuvos žmonėms

Žiniasklaidai

                                                  K R E I P I MA S I S

 Kada bus paminėtas pirmas viešas Lietuvos Trispalvės pakėlimo 100 metų jubiliejus?

Vilnius, 2018-10-18

2018-08-01 Vilniaus Sąjūdžio taryba laišku į Jus kreipėsi, kad 2018 m. spalio mėn. 28 dieną būtų paminėtas Lietuvos Trispalvės pirmo karto iškėlimo šimto metų jubiliejus.            Prezidentūra padėkojo. Seimo kanceliarija nukreipė laišką LR Seimo Valstybės istorinės atminties komisijai. LR Vyriausybės kanceliarija nusiuntė laišką Švietimo ir mokslo ministerijai.

            Švietimo ir mokslo ministerija  2018-09-05  laišku Vyriausybei ir Vilniaus Sąjūdžio tarybai aiškino, kad 2018 metai yra Lietuvos šimtmečio jubiliejiniai metai, kad bus įvairiausių renginių (pridedame), tačiau nepaaiškino kur ir kada bus paminėtas šis garbingas jubiliejus.

            LR Seimo Valstybės istorinės atminties komisija 2018-09-18 laišku LR Seimo Pirmininkui ir Vilniaus Sąjūdžio tarybai rašė: „ … Komisija mano, kad nėra tikslinga rengti iškilmingą posėdį Seime, nes jame galėtų dalyvauti tik maža dalis visuomenės. Manome, kad Lietuvos trispalvės pagerbimas turėtų vykti viešose erdvėse, pasitelkiant kuo daugiau visuomenės“ (pridedame). TAI LABAI GERAS PASIŪLYMAS.

            Mes supratome, kad  tai labai atsakingas, reikalaujantis daug gebėjimų,  resursų ir brangiai kainuojantis renginys.

            Mes prisimename, kaip 2018-04-25 Vilniaus Sąjūdžio taryba kartu su Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubu, Vilniaus Forumu, „Talka kalbai ir tautai“, Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centru, Nevyriausybinių organizacijų padedančių stiprinti valstybinius gynybinius pajėgumus koordinacine taryba bei jaunimo sambūriu „Pro patrija“  be Seimo, be Vyriausybės, be Krašto apsaugos ministerijos ir be kitų valdžios institucijų pagalbos  organizavo Lietuvos valstybės vėliavos Trispalvės įteisinimo 100 metų sukakties jubiliejaus paminėjimą.

            2018 m. balandžio 25 dieną didinga Trispalvių kolona su milžiniška Trispalve priešakyje, su darželinukais ir su jaunimu be Seimo, Vyriausybės, kariuomenės ir valdžios  institucijų atstovų iš Nepriklausomybės aikštės Gedimino prospektu nužygiavo iki Simono Daukanto aikštės. Po šios Trispalvės jubiliejinės šventės paminėjimo esame girdėję labai daug gerų atsiliepimų; tik ne iš Seimo ir ne iš Vyriausybės.

            Prašome Jūsų oficialiai per žiniasklaidą pranešti Lietuvos žmonėms kada ir kokiuose renginiuose valstybės mastu bus paminėtas Lietuvos TRISPALVĖS pirmo karto iškėlimo 100 metų minėjimo jubiliejus. Oficialus minėjimas turi būti ir dėl to, kad kai kurie istorikai ir daugelis žmonių įsisąmonintų, kad Trispalvė pirmą kartą viešai buvo iškelta 1918-10-28 dieną ant Lietuvos Tarybos rūmų, Jurgio pr. 11 (dabar Gedimino pr. 9).     

LIETUVOS  SĄJŪDŽIO VILNIAUS  SKYRIAUS TARYBA

Tarybos pirmininkas  L. Kerosierius

Atsakingasis sekretorius  A. Budriūnas

Pirm. pavaduotojas, istorinės grupės vadovas G. Adomaitis

            Tarybos nariai: A. Adamkovich, G. Adomaitis, A. Akelaitis, V. Aleksynas, A. Ambrazas, A. Augulis, K. Balčiūnas, N. Balčiūnienė, S. Boreika, A. Budriūnas,  L. Bukauskienė,  N. Butkuvienė,  J. Česnavičius, P. Dirsė, S. Eidukonis, K. Garšva,  A. Gelumbauskaitė, L. Grigienė,  P. Gvazdauskas, V. Jakubonis, R. Jakučiūnienė, V. Jankūnas, A. Juknevičius, V. Kapkan,  A. Kaziukonis, L. Kerosierius, J. Kuoras, A. Markūnienė, H. Martinkėnas,  K. Milius, E. Mirončikienė,   J. Parnarauskas, G. Ratkutė, V. Rizgelis, G. Rotomskienė,   M. Sidaravičius, R. Simonaitis,  A. Vaičiūnas, L. Veličkaitė, G. Uogintas, B. Zaviša, S. Žilinskas.

   Pasiteiravimui: L. Kerosierius tel 8674 38465

Adresas korespondencijai L. Kerosieriui Iki pareikalavimo, Centrinis paštas, Vilnius,    el. p. vilnius@sajudis.com      www.sajudis.com