Tėvynė mūsų

Kalėdų dovana daugiavaikėms motinoms prieš socialdemokratų ir darbiečių valią

Written by admin · 1 min read

Kad ir kaip priešinosi socialdemokratai, darbiečiai ir dauguma tvarkiečių, paskutiniuose penkiuose 2013 metų Seimo rudens sesijos posėdžiuose kartu su kolegomis „pramušėme“ visoms daugiavaikėms mamoms, kurios dorai išaugino 5 ir 6 vaikus, valstybės pensiją, kai joms sukaks pensijinis amžius.

Šios moterys, augindamos tiek vaikų, praktiškai neturi stažo, todėl neužsidirba net minimaliai pensijai. Septynis ir daugiau vaikų išauginusioms mamoms jau buvo mokamos tokios pensijos. Naujajam Seimo sprendimui pasiekti reikėjo, kad daugiavaikių motinų bendrija „Motulės delnuose“ stebėtų penkis parlamento posėdžius iš salės balkono. Į Seimą iš visos Lietuvos suvažiuodavo nuo 30 iki 50 tokių mamų su vaikais ir savo buvimu gėdino Seimo narius.


 

Socialdemokratinė Seimo vadovybė vis atidėdavo šio klausimo svarstymą tikėdamasi, kad bendrijos „Motulės delnuose“ nenuilstamai vadovei Veronikai Vasiliauskienei ir jos bendražygėms pritrūks kantrybės arba pinigų autobusų nuomai. Joms nepritrūko kantrybės, o aš apmokėjau dalį tų autobusų.

Seimo salėje per įstatymo svarstymus kiekvieną kartą kartojau tą pačią mantrą: ar Seimo nariams ne gėda, kad pasinaudodami Konstitucinio Teismo sprendimu, didinančiu turtinę nelygybę, nuo 2014 metų sau bei aukštiems privilegijuotiesiems teisėsaugininkams, valstybės tarnautojams pridėjo po kelis tūkstančius litų prie kasmėnesinės algos, o daugiavaikėms mamoms gaili kelių šimtų? Gal bijo, kad elito algų padidinimui biudžeto lėšų neužteks, jei visiems bėdžiams dalins?

Liūdniausia, kad Europos Sąjungoje didžiausią atotrūkį tarp daug ir mažai uždirbančių turinčios Lietuvos Seimo valdantieji ir toliau tą turtinę nelygybę didina demonstruodami nepaaiškinamą godumą. Elito algų padidinimui nuo 2014 metų biudžete numatė šimtus milijonų litų, kai daugiavaikėms motinoms būtų reikėję tik 12 milijonų. Valdžios godumui apginti buvo pasitelkta net dezinformacija: kad sutaupytų tuos 12 milijonų, socialinės apsaugos ir darbo ministrė darbietė Algimanta Pabedinskienė ir Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė socialdemokratė Kristina Miškinienė iš parlamento tribūnos tyčia skleidė netiesą. Jos tvirtino: jei pradėsime mokėti tokias pensijas, tai sužlugs ekonomika, nes „visiškai nėra pinigų“. Neva kasmet tokiai daugiavaikių motinų paramai reikės nuo 85 iki 120 milijonų. O iš tikrųjų šioms pensijoms užtektų tik 12 milijonų. Šis įžūlus melas buvo skleidžiamas net aštuonerius pastaruosius metus. Valstybę valdantieji tiek prie anos Vyriausybės, tiek prie šios tyčia klastojo daugiavaikių motinų duomenis, kad išpūstų lėšų poreikį. Jie tyčia nerinko iš savivaldybių daugiavaikių moterų pavardžių, nors būtent savivaldybės turi tikslius visų motinų, gaunančių bent vieną pašalpą, sąrašus. Tokiu būdu Lietuvą valdantis elitas pademonstravo tikrą savo požiūrį į Lietuvos demografijos problemas, socialinį solidarumą, paramą šeimoms ir apskritai – į paprastą „mažą“ žmogų.

Vis dėlto penkiskart į parlamento salės balkoną iš visos Lietuvos susirinkusių daugiavaikių motinų atkaklumas nugalėjo. Paskutiniame Seimo posėdyje pavyko valstybines pensijas daugiavaikėms mamoms išplėšti iš socialdemokratų ir darbiečių rankų prieš jų valią. 2014-ųjų sausio 1-ąją įsigalios įstatymo pataisa, kuria remiantis dorai 5 ir 6 vaikus išauginusioms mamoms, kai joms sueis pensinis amžius, bus mokama antrojo laipsnio valstybinė pensija – 400 litų.