Tėvynė mūsų

Kas toliau? Seneliai Kedžiai sulaukė turto arešto, dokumentų poėmio ir įtarimų dėl vaikaitės tvirkinimo

Written by admin · 6 min read

  Vytautas ir Laimutė Kedžiai (2012 m. nuotrauka), likę be vaikų ir anūkų, nusprendė parduoti ištuštėjusį namą ir apie tai paskelbė spaudoje.

 

Dienraščio „Lietuvos rytas“ redakcijai ir žurnalistams toks senelių elgesys sukėlė rimtų įtarimų. Laikraščio redaktoriai nutarė įspėti visuomenę ir teisėsaugą, kad, pardavę savo namą, senieji Kedžiai „gali bandyti pasekti dukters Neringos Venckienės […] pėdomis ir pasprukti iš Lietuvos“.

Patyrusių redaktorių budrumas pasiteisino. Vakar „Lietuvos rytas“ su neslepiamu profesiniu pasididžiavimu ir džiaugsmu pranešė, kad teisėtvarka reikiamai reagavo į šio mėnesio 17 dienos laikraščio skundą: „po dienraščio publikacijos apie parduodamą Kedžių namą Klonio gatvėje […] teisėsaugininkai nusprendė imtis priemonių“.

Priemonės, kurių Lietuvos teisėtvarka griebėsi prieš klastingus senelius, buvusios rūsčios. „Lietuvos ryto“ teigimu, „Kedžiai buvo skubiai iškviesti į Kauno vyriausiąjį policijos komisariatą, kur […] jiems pareikšti įtarimai dėl mažamečio asmens tvirkinimo, jų turtui taikomos laikinosios apsaugos priemonės ir skiriama kardomoji priemonė – dokumentų poėmis“.

Ypatingai gerai informuotas dienraštis visuomenei taip pat primena, kad ikiteisminis tyrimas „dėl Laimutės Stankūnaitės dukters tvirkinimo Kedžių ir Venckų namuose“ buvo pradėtas šių metų birželio pradžioje „Kedžių namuose slapta įrašytų pokalbių pagrindu“. Šie pokalbiai esą buvę teisėsaugos fiksuoti prieš penkerius metus, bet iki šiol pareigūnų neva ignoruoti.

„Lietuvos rytas“ pakalbino ir daugiau nei ketverius metus valstybės saugomos liudininkės Laimutės Stankūnaitės advokatą Gintarą Černiauską, 2012 metų gegužės 17-ąją kartu su specialiosiomis Lietuvos valstybės pajėgomis dalyvavusį ypatingai pavojingoje Deimantės Kedytės poėmio operacijoje. Daug patyręs Kauno advokatas teigė su savo kliente kreipęsis į teismą dėl „jos dukters tvirkinimo senelių namuos“: „Surašėme raštą teismui, įtarimai niekam nebuvo pareikšti, paprašėme kuo greičiau juos pareikšti kaltiems asmenims, areštuoti jų turtą ir pareiškėme civilinį ieškinį“. Iš dukters „tvirkintojų“ L. Stankūnaitė prašo priteisti du milijonus litų.

Didžiai vertindami „Lietuvos ryto“ redaktorių profesines pastangas suteikti visuomenei kuo daugiau informacijos apie tragišką ir mįslingą Garliavos bylą, atkaklūs piliečiai vis dėlto turi Lietuvos teisėtvarkai, jos politinei valdžiai ir šioms atstovaujančiai žiniasklaidai tam tikrų klausimų:

kodėl nė vienas teismas, įvairiais aspektais nagrinėjęs vadinamąją Garliavos bylą, nedrįso laikytis tarptautinės Vaiko teisių konvencijos ir išklausyti galimos nusikaltimo aukos – Deimantės Kedytės?

– kodėl Lietuvos valdžia, pavertusi galimą nusikaltimo auką „valstybės paslaptimi“, daugiau nei dvejus metus neleidžia Deimantės Kedytės pamatyti ją užauginusiems seneliams ar nepriklausomiems medikams ir žmogaus teisių gynėjams?

– kodėl Lietuvos Respublikos Generalinė prokuratūra, išgavusi Seimo leidimą suimti buvusią Deimantės Kedytės globėją Neringą Venckienę, per pusantrų metų taip ir nepradėjo jos ekstradicijos proceso?

– kodėl visi tiesiogiai už Deimantės Kedytės likimą atsakingi valstybės pareigūnai ir tarnautojai pabrėžtinai vengė ir vengia viešai informuoti visuomenę apie mergaitės likimą, kodėl vieninteliais visuomenės „informatoriais“ šiuo klausimu valdžia yra pavertusi su specialiosiomis tarnybomis susijusių žurnalistų ratą?  
tiesos.lt
Skaitytojų komentarai:
ar galima tyciotis daugiau?!       2014-09-24 7:28

Dar lietrytis pakalbino seni Usa ir ,,grazuola” lovaste. Ne vienam nerupi kodel ir kaip buvo nuzudytas A.Usas, kodel sioje byloje daugiau nei 10 zmoniu mirciu, kuriu priezasties niekas netiria. ,,Logiskasis” Cerniauskas gviesiasi Kedziu namo – mat, milijonu reikia Stankunaitei, o gal jam paciam. nes ka veiks kalinti ,,laisveje” Stanke su milijonais, jei neturi tos laisves? na, o Cerniausko logika labai paprasta – jei jis nenese mergaites, tai Kedziai nusikalteliai. Po 5 metu ,,atsirado” slapti irasai is Kedziu namo. Kazin, kodel ju nebuvo iki 2012 geguzes 17 d. – juk tada butu buve labai paprasta – irasai, prokuratura dirba ir kaltieji baudziami. O dabar – suklastoti ar ir vel akiu muilinimas – turime,bet negalime duoti pasiklausyti. Uzteks 12 sekundziu?!Baisu mus Lietuvoje. Uzuojauta ir stiprybes Kedziams ir Neringai su Karoliu… Kodel prezidente bijo pareikalauti , kad mergaite pamatytu tie, kurie su ja bendravo – seimunai P.Gylys, R.Kupcinskas, N.Puteikis ir t.t. Pagaliau seneliai Kedziai, kurie augino mergaite. Kas ir kaip irodys, kad mergaite gyva?!L.   Įvertinta +  69

Jei N.Venckienė       2014-09-24 9:18

neišvažiavo su mergaite ,kai buvo laikas,dabar jau reikia išlįsti ir kovoti iš Amerikos.Mes palaikysim.Paimti interviu iš Gylio,Vasiliausko,Stancikienės,Patacko.Apskritą stalą.Ką jie daro seime tuo klausimu.Reikia kelti etikos klausimus,kaip negerbiamas žilas plaukas.Bet neaiškios saugumiečių valdžioje vedybos kelia ir klausimus ir duoda atsakymus.Jų polinkiai? Įvertinta +  48     
Save laikančios rimtomis televizijos       2014-09-24 8:35

šios žinios jau net neskleidžia,nes jaučia kad peržengtos visos ribos ir ypač ta nacistinė,kai norint išvengti sąžinės skrupulų,dabar pradedama aukos daryti nusikaltėliais .Iki grotesko,kad net ir tie,kurie tikėjo,kad Laimutė nekalta “pritilo”.Nes pajuto,kad tai absurdas.Tiesiog perlenkta lazda padeda atverti akis.Ačiū Liet rytui.Aktyviai gynę Laimą kaimynai jau tyli.
O šiaip TAI GRUPUOTĖ NORI PASIPINIGAUTI…Ir Kubilius jau be entuziazmo.Aha…Ši grupuotė aiškiai dirba Rusijai,nes joks sveiko proto žmogus negins pedofilų valdžios patriotiškai.VALSTYBĘ TEISIA DORĄ SENATVĘ,KURI IŠDRĮSO PASAKYTI,KAD PEDOFILŲ KARALIUS NUOGAS.Įvertinta + 58  -2

Neik su velniu obuoliauti.       2014-09-24 8:42

Lietuvos rytas valdo valdžią?Kuri dirbo su Lietrytu ,išplėšiant Deimantę,bet Lietrytas su savo gauja dabar jau tvarko Snoro reikalus ir t.t…kam eiti į rinkimus?Liet rytas jau laiko paruoštą Grybauskaitės biografiją, jeigu kas. Įvertinta + 53  -1

ČIA PATEIKTI       2014-09-24 9:30

tik keturi klausimai.Bet jų kyla šimtai, o atsakymų į juos niekas neduoda.O visi po laiko atsiradę “liudininkai” ar iš dangaus nukritę “įrašai” tik įrodo klano beviltiškumą, ir fantazijos trūkumą.Pradedant tuo, kad “advokatas nenešė” ir baigiant senelių apkaltinimu.Kas toliau,Temide ???  Įvertinta + 62  -1
     
   Daina       2014-09-24 9:55

Jau taip “kankino” Deimantę Kedžių namuose, kad ji klykte klykė, kad ją paliktų su seneliais, kad ji niekur nenori iš tų namų eiti. Kad atsižegnojo nuo savo “mamos”. Ir, kad galėtų “išvaduoti” taip “kankintą” mergaitę, suorganizavo 240 mankurtų būrį! Ar tie nesupranta, kad gi visa Lietuva, (čia kalbu apie tuos, kurie neabejingi, kurie dar mąsto, kurie saka įvykius), matė kaip buvo iš tikrųjų. Čia toks pat teisingumas, kaip kad: “černiauskas mergaitės nenešė”. Ir kieno liguistos smegenys pagal savo dūdelę verčia šokti visą “teisėsaugą”? Negi jų tarpe jau nėra blaiviai mąstančių? Ar smegenų suskystėjimas yra užkrečiamas? Įvertinta +68  -1
     
   Viltis       2014-09-24 10:25

Skaičiau ,kad keturmetė ėmė laižyti močiutės veidą.“Deimantėle, kas taip daro?”,- bandė sudrausti ją močiutė..”Ūsas”- atsakė mažoji… Nuo to viskas ir prasidėjo…. Pati Venckienė pasakojo, kad jai kolegos(sakė neišduos jų pavardžių, kad nepakenktų jiems)patarė nufilmuoti mergaitės pasakojimą. Ką jie ir padarė.Ir teisingai padarė,nes tai yra tikras įrodymas,ką veikė išsigimėliai su mergaite ,ir prieš ką pūliniai užsimerkia.Aš net neabejoju, kad seneliai ir globėja mergaitės prašė  nupiešti,kokius dėdes ji matė,tam , kad turėti vaizdinę  medžiagą.Ir antstolis Zubinas buvo pakviestas užfiksuoti mergaitės pasakojimą.O, pūlinių tikslas yra sudoroti senelius, kurie be perstojo reikalauja matytis su mergaite. “Įrodžius”,kad jie, seneliai, tvirkino mergaitę, viltis”tvirkintojams”matytis su anūke bus atimta amžiams…O, kaip galima pamatyti tai , ko , gal būt ,jau nėra gyvo.Kas tas niekšas, kuris padėjo parašą vaikui iškeliauti į NIEKUR?Nemanau, kad prokuratūroje yra visi niekšai . Yra ir daug padorių teisininkų.Tikėkimės, kad laikas pažadins jų sąžinę… Įvertinta +64  -1
     
   Pilietis       2014-09-24 11:14

Baisi valstybė, kuri nekaltą paverčia kaltu, o nusikaltėlį – auka. Įvertinta +74
     
   VaidasVDS       2014-09-24 12:57

Atmetus visas neigiamas emocijas ir žvelgiant tik į valdiškai nustatytas tiesas, pati valdžia turėtų atsakyti į šiuos klausimus:
Kodėl byloje, kur nieko nebuvo, kažkam buvo suteikta liudytojo apsauga, o niekuo nenukentėjusiai pakeista tapatybė?
– Kas gi yra tas Kedžių ar Venckų klanas, jei Drąsius Kedys yra negyvas, o jo neva vienintelis pagalbininkas yra beveik visiškai aklas?
Valdžia tiesiog privalo atsakyti į šiuos klausimus tam, kad nuramintų tautą.
Bet negi tas klanas yra tie du seneliai ir dar niekaip visų valdžių nesurandama moteris… Įvertinta + 53

Apie protavimą.       2014-09-24 13:05

Kai kurie lietuviai dar protauja, nes galvoja lygiai taip, kaip ir gerbiama Karpuškaitė. Kai kurie ir netyli – jie renkasi į Daukanto aikštę ir reikalauja TIESOS. Bet, va, aukštoji valdžia, kaip matyti, neturi laiko protauti, nes negyvai užsiėmę valstybės biudžeto ir Europos paramos lėšų dalinimusi, t.y., grobimu. “Plačiosios masės” jiems ne prie ko. O, juolab, senųjų Kedžių, ar niekuo dėtos , pedofilų nuskriaustos mergaitės likimas, jiems yra už žmogiškumo suvokimo ribų. Štai kur visa bėda. Matyt, lietuviai niekada neišsirinks į seimą tų 10 nuošimčių žmonių, kurie nuvestų TIESOS link likusius 90 nuošimčių. Nes – tokia D U O T Y B Ė … Todėl neverta apeliuoti ir į lietuviškas žmogaus teisų gynimo instancijas, nes Kedžiai ar mergaitė jokių teisių neturi. Taip pasakė ir padarė Lietuvos represinė policinė sistema. Visos teisės suteiktos pedofilams ir žudikams. Įvertinta + 41

Sherloks Vaidui        2014-09-24 13:11

O tamstai nekyla klausimas – kas per velnio advokatas yra tas Cerniauskas? Kokie jo rysiai? Is kur iplaukia pinigai i jo saskaitas? Ar jis Stankunaite “ginti” apsieme tik todel, kad ivertino Kedytes seneliu turta dviem milijonais? Ir del to galimai “sukurpe parodymus”?

Vakar tv pranese, kad dveju mergaicius – keturiu ir sesiu metu prievartautojas nuteistas kaleti 6 metams, o konpensacija uz dveju vaiku sielos nuzudyma tik 30 tukstanciu. O stai kad seneliai vartojo “tvirkinancius” zodzius galimai girdint vaikui, nes tai buvo to paties vaiko jau senai isgalvoti liudijant zodziai “sysalas”. “kremas” ir tas vaikas nebuvo prievartautas, seneliams gresia 2 metai kalejimo plius du milijonai baudos. Ar tai adekvatu?  Įvertinta +  38 -1