Tėvynė mūsų

Latvijos ekonomikos ministrė: Lietuvos piliečiams referendume pasakius NE atominės projektas neįmanomas

Written by admin · 46 sec read

Kaip rašo „Verslo žinios“, Latvijos ekonomikos ministrė Dana Reizniecė-Uozuola nesupranta, kaip Lietuvos politikai ketina statyti atominę elektrinę žinodami neigiamą piliečių nuomonę.

„Kaskart gavusi klausimą apie Latvijos poziciją dėl bendrų Baltijos šalių investicijų į Visagino atominės elektrinės projektą ir galimą Latvijos dalyvavimą, pagalvoju, kad norėčiau aiškiai paklausti Lietuvos politikų: kaip jūs žadate dėl šio projekto susitarti su Lietuvos piliečiais, kurie 2012 metais pasisakė neigiamai?“ – „Verslo žinioms“ sakė Latvijos ministrė. 

 

Tai būtų neįmanoma Latvijoje – „turint per referendumą gautą neigiamą piliečių nuomonę“ nieko panašaus įgyvendinti būtų neįmanoma.

Ministrės teigimu, ne mažiau svarbu ir kita aplinkybė – ekonominis projekto patrauklumas: „Mes rėmėme šį projektą ir siuntėme signalus, kad mūsų bendrovė „Latvenergo“ yra pasirengusi dalyvauti, jeigu projektas bus ekonomiškai pagrįstas, tačiau kol kas, kaip suprantu, jis nėra pakankamai patrauklus šiuo požiūriu“.

Lietuva 2011 metų vasarą parinko „Hitachi“ strateginiu investuotoju į naują atominę elektrinę, bet po metų surengtame patariamajame referendume projektas nesulaukė paramos.

Tiesos.lt primena, kad 2012 metais surengtame patariamajame referendume, kuriame dalyvavo 52,58 proc. balso teisę turinčių Lietuvos piliečių, naujos AE statybai nepritarė 62,68 proc. balsavusiųjų. A. Butkevičiaus vadovaujama koalicinė vyriausybė iki šiol neapsisprendė, ar ir ji nekreips dėmesio į piliečių valią.

Tiesos.lt