2015 metų spalio 29 dieną Kauno apylinkės teisme buvo atversta dar viena Garliavos istorijos byla. Šį kartą, o gal geriau sakyti – eilinį kartą – teisiamieji Laimutė Kedienė, Vytautas Kedys ir Olga Girdauskienė. Žmonės, be galo mylėję ir lepinę Deimantę Kedytę, dabar kaltinami pagal baudžiamojo kodekso 153 str.: „153 straipsnis. Mažamečio asmens tvirkinimas. Tas, kas atliko mažamečio asmens tvirkinimo veiksmus, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.“
Tiesa, teismo posėdis ketvirtadienį buvo atidėtas, nes „teisiamųjų“ advokatai tądien atstovavo kitose bylose.
Byla paskirta teisėjų kolegijai, ją nagrinės Odeta Gruodienė, Raimundas Mikšta, Aušra Vingilė. Kaltinimą palaiko prokuroras Tomas Stelionis. Liudytojai – „Lietuvos ryto“ žurnalistė Asta Kuznecovaitė, Marius Kuprevičius, Vitalijus Keršis, kurie Klonio gatvėje praleido labai mažai laiko, tačiau „žino absoliučiai viską“, ir todėl kaip pagrindiniai liudytojai keliauja iš vienos bylos į kitą: liudija Olgos Girdauskienės byloje „dėl poveikio darymo D.Kedytei“, Audronės Skučienės byloje, kurioje ji kaltinama „nusikalstamos grupuotės organizavimu“ ir kt.
Tiesa, į Olgos Girdauskienės bylą kaip liudytoja pakviesta ir Laima Lavastė, kuri Klonio gatvėje niekada nebuvo, tačiau tokia menka smulkmena jai nesutrukdė „viską puikiai žinoti“, nes mat ji pasikalbėjo su V.Keršiu, ėmė interviu iš L.Stankūnaitės. O to, pasirodo, teisėjams visiškai pakanka – išgirdai, kaip kokia bobutė pasakoja, kad kita bobutė žino, kaip dar kita bobutė vištą vogė, ir jau gali eiti liudyti, tarsi pats būtum savo akimis matęs.
Olga Girdauskienė teismui pateikė net 24 savo liudytojų sąrašą, tačiau teismas paliko tik vieną. Kodėl? Todėl, kad, pasak teismo, visi kiti pritaria Neringai Venckienei, todėl ir negali būti liudytojais, nes šališki. O štai tie, kurie verčia įvairiausias kaltes Klonio gatvės gyventojams, yra nešališki. Kitaip tariant, galima tik viena tiesa. Ir tik ta, kuri yra priešingoje pusėje.
Tik „tų visų kitų“ yra ne trys ir ne penki piliečiai, kurie, kaip kokie etatiniai darbuotojai, liudija visose Garliavos bylose, o keli šimtai, gal net keli tūkstančiai… Gal todėl, kad mažai, labai mažai L.Stankūnaitė turi liudytojų, teismui tinka visi, net tokie kaip L.Lavastė, kurios parodymai, atsiprašau, bet skambės it iš agentūros „viena boba sakė“.
A.Skučienės „banditizmo ir valstybės perversmo organizavimo“ byloje liudyti pakviestas gerai žinomas veikėjas Sigitas Martinavičius (šiuo metu uoliai besifilmuojantis laidose, o jo žmona „Lietuvos ryte“ demonstruojasi gulinti „ant sofkutės“, žodžiu, esą „elitas“). Nepavykus jam padaryti blizgančios karjeros „Drąsos kelio“ partijoje, nors to taip intensyviai siekė ir dėjo daug pastangų, jis kaip ir M.Kuprevičius, A.Kuznecovaitė, V.Keršis, R.Janutienė, „nelauktai praregėjo“. „Praregėjo“ ir ėmė liudyti prieš tuos, už ką anksčiau galvą guldė. O galvą guldė už tuo pačius „violetinius“ – davė parodymus administracinėse ir baudžiamose bylose tų pačių „violetinių“ naudai.
Posėdis, kuriame teisiami seneliai ir O.Girdauskienė, uždaras. Motyvuojama tuo, kad viešas bylos nagrinėjimas pažeis mažamečio asmens interesus. Tačiau byloje, kurioje galimai A.Ūsas tvirkino D.Kedytę, į mergaitės interesus nebuvo atsižvelgta ir posėdžiai buvo atviri. Ir nors būtent pedofilijos byloje buvo daug kalbama apie galimą vaiko tvirkinimą, tai, pasirodo, mažamečio asmens interesų nepažeidė, o štai šioje byloje, girdi, esą pažeis.
Visos Garliavos istorijos bylos turi tam tikro misticizmo, susijusio su teisėjais, mat juos skiriant „atsitiktine tvarka“, kažkodėl „visai atsitiktinai“ parenkami neretai tie patys teisėjai. Greičiausiai taip yra dėl to, kad visoje Lietuvoje dirba viso labo kokios penkios dešimtys teisėjų, na gal šimtas, o Garliavos bylų tiek daug…:
Audronės Skučienės, Laimutės ir Vytauto Kedžių bylą bylą dėl 2012 m. kovo 23 d. įvykių (teismo sprendimo nevykdymas) nagrinėjo aukštesnės instancijos Šiaulių teismas. Teisėjų kolegijai tuomet pirmininkavo toks teisėjas Raimundas Jurgaitis. Jis paliko galioti pirmos instancijos sprendimą, garliaviškiams buvo skirtos didelės baudos. A.Skučienės „banditizmo ir valstybės perversmo“ byla, kurios pirmas posėdis vyks 2015 m. gruodžio mėn., „atsitiktine tvarka“ ir vėl pakliuvo pas tą patį teisėją. Raimundą Jurgaitį. Jis ir vėl pirmininkaus.
Teisėjas Audrius Cininas irgi vienas iš tų mistinių teisėjų, kuriems „atsitiktine tvarka“ tenka Garliavos bylos. Jis priėmė galutinį sprendimą Garliavos pedofilijos byloje ir reabilitavo Andrių Ūsą, kuris buvo kaltinimas galimu mažamečio asmens tvirkinimu. 2015 metais šiam teisėjui vėlgi „visiškai atsitiktine tvarka“ pakliuvo kita Garliavos byla, kurioje teisiama gydytoja Laimutė Bloznelytė-Plėšnienė dėl to paties Andriaus Ūso vyndėmės. Tiesa, šįkart teisėjas nusišalino.
Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Danutė Mickevičienė „visiškai atsitiktine tvarka“ buvo atrinkta dviem Garliavos istorijos byloms: ši teisėja nuteisė Deimantės Kedytės senelį, esą šis melavo, kad matė to paties Andriaus Ūso „triusikus“. Ta pati teisėja „visiškai atsitiktinai“ buvo atrinkta teisti onkologę Laimutę Bloznelytę-Plėšnienę dėl esą šmeižto. Ir nuteisė – pirmoje instancijoje. O antroje, kaip žinoma, „visiškai atsitiktinai“ byla atiteko Audriui Cininui.
Viena iš L. ir V. Kedžių bylą nagrinėjančių teisėjų yra Aušra Vingilė. Ši teisėja „visai atsitiktinai“ buvo paskirta nagrinėti Garliavos šturmo liudininkų skundą ikiteisminiame tyrime dėl ikiteisminio tyrimo vilkinimo. Tada, per posėdį, pabandžius jai užduoti klausimą, teisėja A.Vingilė pasakė: „Klausite vėliau“, o uždavus tą patį klausimą vėliau, pasakė: „Posėdis baigtas“, ir trinktelėjusi durimis išėjo.
Štai taip.
Įdomumo dėlei pasidomėjau, kiek gi Lietuvoje dirba teisėjų. Pasirodo visai ne 50. 2015 m. sausio mėn duomenimis jų dirba 719.
* * *
Kiti šio teisminio persekiojimo posėdžiai:
2015 m. gruodžio 17 d. 9 val.
2016 m. sausio 11 d. 9 val.
2016 m. sausio 25 d. 9 val.
2016 m. vasario 15 d. 9 val.
2016 m. vasario 29 d. 9 val.
Dalyvaudami teismuose stebėtojais, prisidedame prie teisingumo pergalės. Būkime solidarūs!
tiesos.lt