Tėvynė mūsų

PRAŠYMAS DĖL AUTO-MOTO TRANSPORTO MOLO GATVĖJE RIBOJIMO

Written by Redakcija · 4 min read

 eismo ribojimas Molo g.  2018-11-11,  Klaipėda

Aš, Vincentas Sakas, Melnragės gyventojų prašomas, kreipiuosi į Klaipėdos miesto Saugaus eismo Komisijos RIBOTI automobilių, motociklų, motorolerių ir motorinių dviračių EISMĄ Melnragėje Molo gatvėje, kaip tai daroma Anglijos, Danijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Škotijos, Vokietijos  ir kitų civilizuotų šalių pajūrio gyvenvietėse.Norinčių patekti prie Šiaurinio banglaužio (molo) transporto priemones NUKREIPTI VYKTI kitu maršrutu: neįvažiavus į Melnragę iš į P.Lydeikio gatvės sukti į kairę į Pamario gatvę iki Būrių gatvės, o nuo ten iki Smilčių gatvės autoparkavimo aikštelės. Lietuvos Kelių policijai šį maršrutą įdiegti į kelių navigatorius per Europos žemėlapį.

Dabar Melnragės gatvės ir ypač Molo gatvė virto žiemą – vasarą dienomis ir net naktimis iki pat ryto be duslintuvų kaukiančių automobilių ir riaumojančių motociklų  lenktynių trasomis su daužomais automobiliais, motociklais ir net namais, kai girti vairuotojai neįsirašo į posūkius.

Neatsakingų (ypač jaunų) vairuotojų tarpe tapo madinga atriaumoti vakarais arba naktimis Molo gatve prie Šiaurinio bangolaužio (molo), kopose vakarais arba naktimis girtuokliauti, o paskui girtiems lenktyniauti.

Automobilius, motociklus ar mopedus turintys asmenys, nusiėmę duslintuvus, kaukindami savo transporto priemones visą parą, ypač savaitgaliais ir per šventes, į neviltį iki išprotėjimo varydami vietos gyventojus bei poilsiautojus nuo keliamo triukšmo, daužosi Melnragės Molo gatve, kuri nesenai išklota trinkelėmis jau tapo panaši į įsmegusiais šulinių dangčiais duobėtą vieškelį.  

Prieš porą metų Melnragės Molo gatve net autobusai negalėdavo pravažiuoti, – visos pakelės būdavo pristatytos atvykėlių automobiliais, bet tik reikėjo Klaipėdos Saugaus eismo komisijai prie Molo gatvės pastatyti ženklą, draudžiantį statyti transporto priemones Molo gatvėje, problema buvo vienu ypu išspręsta.

eismo riboj Molo g.2  Šiais metais Klaipėdos savivaldybės mero V.Grubliausko leidimu Melnragės net Pamario gatvė tapo be duslintuvų beprotiškai riaumojančių naktinė motociklų treniravimosi trasa. Protu nesuvokiamas Klaipėdos savivaldybės sprendimas Melnragės kurortą paversti naktinių lenktynių trasa.

Pavyzdį reikėtų imti iš kitų civilizuotų Europos valstybių pajūrio gyvenviečių, kur atvykstančiųjų transporto priemonėms iš vis neleidžiama važinėti kurortų gatvėmis, išskyrus čia gyvenančių automobiliams. Atvykusiems yra įrengtos specialios auto-moto stovėjimo aikštelės.

Dėl gerų orų vasarą Melnragės gatvėse suaktyvėję motociklininkai varo gyventojus ir poilsiautojus iš proto – transporto priemonių riaumojimas girdimas ir dieną, ir naktį. Naktį nuo triukšmo prabunda vaikai. Dėl to ypač didelis nerimas kyla vaikų tėvams – jau prasidėjo naujieji mokslo metai. Net trigubi langai neapsaugo nuo riaumojančio triukšmo. Be to, senųjų Melnragės namų, kurių pamatai yra neaukšti, sienos nuo triukšmo vibruoja ir skilinėja, net negirdėti visu garsu veikiančių televizorių…

Ypatingai nuo naktimis keliamo motociklininkų triukšmo kenčia dirbantys ir vyresnio amžiaus žmonės – anksčiau kituose miestuose padaryti transporto srauto keliamo triukšmo tyrimai parodė, kad tokie ir panašūs incidentai gali sukelti miokardo infarktą.

Melnragėje niekuomet nėra darytas transporto srauto triukšmo matavimas.

Už tokį triukšmą, kurį kelia motociklai bausti tikrai būtina. Dienomis ir naktimis sklindantis baisus „žviegimas“ trumpina gyventojų amžių.

Kaip teigia Vokietijos ir kitų Europos šalių medikai, daug metų tyrę triukšmo poveikį, – negimė dar toks žmogus, kuriam triukšmas nekenktų.Triukšmas visada daro žiaurų poveikį nervų, širdies ir kraujagyslių sistemoms. Triukšmo poveikio sveikatai atmesti jokiu būdu negalima. Naktį garsiai pravažiuojantys motociklai ne tik išgąsdina, bet ir sutrikdo miegą. Ir todėl visų be išimties žmonių sveikata tik blogėja.

Per šią vasarą policija nesurengė nė vieno reido kartu su transporto priemonių techninės apžiūros centrais.

Policijos pareigūnai niekada nestabdė automobilių vairuotojų ir motociklininkų  patikrinimui ar transporto priemonė nėra perdaryta tam, kad būtų keliamas kuo didesnis triukšmas. Šiandien daugelis automobilių ir motociklų dažniausiai yra modifikuoti – beveik visiems yra padidinta galia ir sumažintas išmetamojo vamzdžio dydis, kuris skleidžia milžiniškai didesnį garsą nei turėtų…

Triukšmadarius būtinai privalo gaudyti policija, kitaip nieko gero nebus. Kelių policininkai taip pat privalo žinoti, kad motociklai negali būti modifikuojami. Beje, tokie negali pereiti techninės apžiūros. Sustabdžius bet kokias modifikuotas transporto priemones, jas privalu iš karto išregistruoti.

Nelegalių lenktynininkų problemą galėtų išspręstų specialios užmiesčio aikštelės, kuriose jauni ir adrenalino siekiantys žmonės galėtų išsilieti. Taip yra padaryta Liepojoje, kur netgi rengiamos varžybos. Matyt reikia Klaipėdos savivaldybės administratorius nuvežti Liepojon, kad jie savo akimis įsitikintų, kaip nekenkiant gyventojams galima patenkinti jaunimo poreikius…

Europos Komisija priėmė naują Baltijos jūros Pietų regiono tarpvalstybinio bendradarbiavimo INTERREG programą, kurioje dalyvauja Danijos, Vokietijos, Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos pakrančių regionai. Programa remiama gamtos ir kultūros paveldo apsauga, siekiant plėtoti regione tvaraus turizmo veiklą. Programa padės stiprinti ekologiško transporto paslaugas ir gerinti transporto jungtis Pietų Baltijos regione.

Lietuvai įsijungus į šią programą, PAVYZDĮ REIKĖTŲ IMTI IŠ KITŲ EUROPOS VALSTYBIŲ PAJŪRIO GYVENVIEČIŲ, KUR ATVYKSTANČIŲJŲ TRANSPORTO PRIEMONĖMS IŠ VIS NELEIDŽIAMA VAŽINĖTI PAJŪRIO GYVENVIEČIŲ GATVĖMIS, IŠSKYRUS ČIA GYVENANČIŲ AUTOMOBILIAMS.

Dar kartą kartoju: Melnragės gyventojų vardu prašome Klaipėdos miesto Saugaus eismo Komisijos prie įvažiavimo ir išvažiavimo į ir iš Molo gatvių pastatyti ženklus, draudžiančius auto transporto priemonėms jomis važiuoti, išskyrus vietos gyventojų ir miesto transporto autobusams Nr.6 ir 6 numerio mikroautobusiukams.

Atvykstančių auto-moto priemonėms stovėjimo aikštelė yra įrengta Audros gatvėje, automobilius galima statyti prie buvusios IKI parduotuvės, prie Maxima parduotuvės, Galima statyti ir prie Šiaurinio molo…

Ateityje automobilių stovėjimo aikšteles būtų galima įrengti tyrvietėje prie dabartinės autoparkavimo aikštelės tarp Smilčių ir Vėtros gatvių bei plynioje tarp Smilčių ir Molo gatvių. Ten būtų galima sutalpinti net iki 800 – 1000 automobilių.

Klaipėdos savivaldybei reikėtų paskaičiuoti kas atsieis pigiau – ar perkloti trinkelėmis 800 metrų duobėtą Molo gatvę su visais vandentiekio, kanalizacijos ir kitokių šulinių įrenginiais,  – ar asfaltuoti 100 metrų atkarpą Smilčių gatvės iki automobilių aikštelės…

Jei Klaipėdos savivaldybės administratoriai neįsivaizduoja kaip pakito trinkelėmis išklota Molo gatvė, tai juos reikėtų susodinti į 6-tą autobusą ir pervežti nuo Audros gatvės iki Šiaurinio molo. Daug kam nuo to pasivažinėjimo ir dantų protezai iškristų…

Klaipėdos savivaldybės Saugaus eismo komisija taip pat būtinai privalo priimti nutarimą dėl ramybės trikdymo po 22 val. Jeigu tokiu metu policija gaus pranešimą dėl keliamo didelio triukšmo, pareigūnai privalo reaguoti ir už tai transporto priemonių vairuotojams išrašyti baudos protokolus.

Šį rudenį Melnragės prašymas sutvarkyti auto-moto priemonių eismą buvo svarstytas Klaipėdos miesto savivaldybėje. Tą dieną Judita Simonavičiūtė (pati buvusi melnragietė) prašymo neperskaičiusi, nesuprato esmės, kad reikia RIBOTI (nukreipti, perdaryti, sutvarkyti) auto-moto priemonių eismą Molo gatve, NUKREIPIANT Į LYGIAGREČIĄ Pamario gatvę.

Judita Simonavičiūtė žurnalistams isteriškai paskelbė, kad melnragiečiai nori uždrausti važinėti visomis gatvėmis visiems automobiliams…Galima manyti, kad kuo toliau, tuo labiau Klaipėdos savivaldybės administratorių mąstyme didėja atotrūkis nuo miesto gyventojų poreikių…

Jei Klaipėdos miesto Saugaus eismo Komisija kuo greičiausiai nepertvarkys ir neribos automobilių, motociklų, motorolerių ir motorinių dviračių eismo Melnragėje Molo gatvėje, perspėjame, kad nuo keliamo triukšmo gali sutrikti melnragiečių psichiką ir jie gali imtis ne tik taikiai priešintis statydami Molo gatvėje barikadas ar ardydami trinkeles…

Ir kas tada bus kalti – Klaipėdos Saugaus eismo komisiją ar Melnragės gyventojai?..

Lietuvos respublikos pilietis, Melnragės gyventojas Vincentas Sakas