Tėvynė mūsų

Seime bus diskutuojama apie valstybės kūrėjų ir gynėjų atminimo įamžinimą

Written by admin · 1 min read

Birželio 8 dieną, 10.30 valandą Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai, 3 aukštas) Lietuvos kultūros politikos institutas organizuoja Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą konferenciją „Lietuvos valstybingumo istorinio paveldo puoselėjimas įamžinant valstybės kūrėjų ir gynėjų atminimą”. Konferencijos metu dėmesys bus skiriamas ne Vilniuje esančiam istoriniam paveldui – piliakalniams, LDK paveldui, mūšių vietoms, 1831 ir 1863 metų sukilimų istorinėms vietoms.

 “Konferencija organizuojama siekiant parengti siūlymus, kokius Lietuvos valstybingumo istorinio paveldo objektus turėtume tvarkyti, restauruoti, atstatyti ar pastatyti naujus paminklus. Suprantame, jog ne visus pasiūlymus pajėgsime įgyvendinti iki valstybingumo šimtmečio minėjimo, bet iki tos datos privalome pasirūpinti svarbiausiais valstybingumo ženklais visoje Lietuvos teritorijoje.” – rašoma organizatorių išplatintame kvietime.

Vienas pagrindinių konferencijos tikslų yra aptarti valstybės kūrėjų ir gynėjų atminimo įamžinimo galimybes Lietuvos miestuose ir rajonuose, parengti pasiūlymus, kur pastatyti paminklus, memorialines vietas ar kuriuos objektus reiktų restauruoti. ORganizatorių teigimu, taip pat siekiama išsiaiškinti, kokių specialistų bei finansavimo reikėtų išsikeltiems tikslams pasiekti. Keliamas tikslas toliau skleisti informaciją apie valstybingumo istorinio paveldo svarbą bei į paveldo išsaugojimo darbus įtraukti kuo daugiau piliečių ir valstybinių institucijų.

KonferencijoS dalyvius sveikins Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ir Švietimo ir mokslo ministras, moderuos – Seimo narys prof. Vytautas Juozapaitis bei Lietuvos kultūros politikos instituto direktorius prof. Antanas Staponkus. Pranešimus skaitys akademikas, LEU istorijos fakulteto dekanas Eugenijus Jovaiša, istorikas Algimantas Kasparavičius, Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas prof. Marius Šaliamoras, akademikė, Lietuvių kalbos instituto direktoriaus pavaduotoja Grasilda Blažienė, Lietuvos vokiečių ir totorių bendruomenių pirmininkai, Kultūros paveldo departamento ir kitų institucijų atstovai.  Po pranešimų dalyviai kviečiami diskutuoti renginio tema.

Tai jau antroji konferencija ta pačia tema. Kovo mėnesį vykusios pirmosios konferencijos, skirtos Vilniaus miesto istoriniam paveldui, pasiūlymai pateikti Vyriausybei, Vilniaus miesto savivaldybei ir kitoms institucijoms. Organizatoriai džiaugiasi piliečių aktyvumu ir teigia gaunantys pritariančių laiškų bei informacijos, jog piliečiai buriasi į grupes, steigia komisijas ir mėgina savo iniciatyva prisidėti prie istorinio paveldo įamžinimo. Artėjant Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimui svarbu pasirūpinti, kad ši sukaktis būtų pasitikta kuo geriau pagerbiant valstybę kūrusių asmenų ir įvykių atminimą.

Norintys dalyvauti renginyje dėl leidimo į Seimą kviečiami registruotis elektroniniu paštu  dalanta@takas.lt.