Aktualijos

A. Juozaitis kreipėsi į VRK: LRT atsisako suteikti man atsakymo teisę

Written by Redakcija · 1 min read

Gegužės 8 d. kandidatas į Prezidentus Arvydas Juozaitis pateikė prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), kuriame prašoma įpareigoti LRT radiją suteikti jam atsakymo teisę dėl LRT išplatintos melagingos informacijos. A. Juozaičio teigimu, šią teisę jam suteikia Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymas. Kandidatas į Prezidentus kaltina LRT šių metų
balandžio 23 d. per Lietuvos Radijo I-osios programos laidą „Ryto garsai“ apie jį paskleidus tikrovės neatitinkančias ir jo garbę bei orumą žeminančias žinias.
„Nors LRT paneigė vieną tikrovės neatitinkantį teiginį, kad mano suburtas Sambūris „Lietuva yra čia“ „visuomeninio rinkimų komiteto pavidalu stengsis patekti į Europos Parlamentą“, tačiau kito melagingo teiginio, kad į Lietuvą mano kvietimu atvykę Vokietijos „kraštutinių dešiniųjų“ („Alternatyva Vokietijai“) partijos atstovai, esą pasisako už Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją, paneigti kategoriškai atsisakė. Vakar mes gavome dokumentinį įrodymą, paliudijantį tikrą šios partijos poziciją dėl Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos “, – sakė A. Juozaitis.

„Man nėra žinoma, kuo remiantis šiuos politikus LRT vadina „kraštutiniais dešiniaisiais“, tačiau man yra žinoma, kad nei tie konkretūs asmenys, kuriuos pakviečiau, nei pati AfD niekad nėra pritarę Rusijos įvykdytai Krymo aneksijai. Atvirkščiai, tiek viešnagės Lietuvoje metu, tiek ir kituose pasisakymuose AfD partiją atstovaujantys asmenys smerkia Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir gina jos teritorinį vientisumą. LRT neketina, nerodo intereso sažiningai ir profesionaliai išsiaiškinti tiesą. Ar tai reiškia, kad LRT ir toliau sistemingai platins savo propagandinius, taip pat ir prieš mano kandidatūrą nukreiptus, visuomenę dezinformuojančius teiginius? – teigia A. Juozaitis. 

Vakar, gegužės 7 d. A. Juozaitis įteikė prašymą Generalinei prokuratūrai, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl LRT apie jį išplatintos esą šmeižikiško pobūdžio informacijos. „Lietuvos visuomeninis transliuotojas, kurio misija tarnauti visuomenei, teikti objektyvią, patikimą informaciją šalyje ir pasaulyje gyvenantiems Lietuvos žmonėms, kurti ir transliuoti profesionalias programas, vienijančias ir telkiančias pažangai, man atrodo, kad daroma tyčia siekiant mane apšmeižti“, – rašoma A. Juozaičio pareiškime Generalinei prokuratūrai. 

„Iki rinkimų pradžios liko mažiau nei 5 dienos, o LRT atsisako suteikti man atsakymo teisę, kad galėčiau viešai paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją“, – sako A. Juozaitis. 

Prezidento rinkimų įstatymo 46 str. 6 d. nustato, kad „Visuomenės informavimo priemonės, paskelbusios kompromituojančią medžiagą apie kandidatą į Respublikos Prezidentus, kandidato į Respublikos Prezidentus ar jo patikėtinio reikalavimu privalo ne vėliau kaip likus 5 dienoms iki
rinkimų dienos paskelbti kandidato į Respublikos Prezidentus ar jo patikėtinio atsakomąją nuomonę“.
Protestuodami prieš LRT neobjektyvumą gegužės 8 ir 10 d. 19.30 val. A. Juozaičio šalininkai Vilniuje prie LRT (Konarskio 49) žada surengti mitingus „Už laisvus debatus“.

Daugiau informacijos:
Jonas Vaiškūnas,
A. Juozaičio atstovas viešiesiems ryšiams,
8-682 14559, jonas.vaiskunas@gmail.com