Aktualijos

Anūkas jau lenkia senelį?

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

Anūkas jau lenkia senelį?

Be komentarų.

Dalia Plikūnė, DELFI „Gabrielius Landsbergis: nėra kito kandidato, pas kurį eis Karbauskis – tik Nausėda“:
Arvydas Juozaitis po truputį žengia į politinę areną, kol kas mes jį matome prezidentinių rinkimų kontekste, bet svarstoma, kad yra įdomesnis jo galimas pasireiškimas per Seimo rinkimus. Kaip matote šiuos procesus?Gabrielius Landsbergis: 
Tikriausiai nenustebinsiu, kad aš įžvelgiu tam tikrus su nacionaliniu saugumu susijusius dalykus. Yra keistų tendencijų: pavyzdžiui, kodėl žmogus, kurdamas, mano akimis žiūrint, pseudo patriotinę politinę jėgą kviestųsi į savo konferenciją Vokietijos AfD (Alternatyva Vokietijai) partiją? Su bet kuriais vokiečiais pakalbėkite, tai yra prorusiška partija. Ji vykdo detaliai surašytą Kremliaus darbotvarkę, o ją pasikviečiame į Lietuvą? Kad ji perduotų tą darbotvarkę A. Juozaičiui?

Toks yra retorinis klausimas, ir man jis neduoda ramybės. Aš prisimenu praeitų metų Valstybės saugumo departamento ataskaitą, kurioje buvo pasakyta, kad Kremlius turės savo kandidatą. Tai yra drąsi formuluotė. Nemanau, kad nebūtų pagalvota tris kartus parašant tą ataskaitą. Tas skamba galvoje.

Neseniai teko skaityti straipsnį apie vieną iš dviejų Italijos populistinių partijų – „Lega“. Paaiškėjo, kad ji turėjo sutartį su Rusijos naftos bendrove gauti paramą benzinu, ir teisę tą benziną parduoti Italijoje. Spaudoje paskelbta apie keisčiausias Kremliaus finansavimo schemas.

Ar mes imtume Marine Le Pen, ar „Brexit’o“ rėmėjus Anglijoje, visur mes matome Kremliaus virvutes – per kuro apmokėjimus, per lengvatines paskolas per Čekijos bankus, kurios suteikiamos M. Le Pen. Lyg čia būtų didžiulis šachmatų žaidimas, kurį Kremlius žaidžia savo pėstininkais, nereikšmingomis figūromis, bet tas pėstininkų spiečius ir jų judėjimo trajektorija primena vieni kitus. Mes matome radikalėjimą, dažnai dirbtinį, ir klausimas – ar už to nestovi kokie nors interesai?

Daugiau rasite ČIA.