Aktualijos

Ar brandi mūsų demokratija?

Written by admin · 1 min read

Antradienį,  spalio 13-ąją,  Rūtos Janutienės laidoje „Patriotai“  buvo atskleista galimai korupcinė veikla aukšto lygio valdžios sluoksniuose.

Įdomu, ar bus kokia nors valdžios ir teisėsaugos reakcija?

Sulaukę reakcijos mes galėsime įvertinti šalies demokratijos lygį pagal šiuos kriterijus:

a) Rūta bus sulaikyta ir kelioms dienoms patupdyta areštinėje. Valdžia nurodys nutraukti jos laidą „Patriotai“, o jos bendrovę užpuls būrys tikrintojų. Demokratijos nei galvoje, nei realybėje nė su žiburiu nerasi.

b) Valdžia nurodys privačiai bendrovei, valdančiai televizijos kanalą, nutraukti su Rūta kontraktą. Laida dings iš ekrano. Kitoms televizijoms ir portalams nurodys neturėti reikalų su Rūta ir jos bendrove, nes jei turės, tai jie patys praras kontraktus su energetikais bei valstybės institucijomis ir netrukus liks basi. Demokratijos mintis gimsta galvoje.

c) Rūta išliks. Laida taip pat. Tačiau nei valdžia, nei teisėsauga nereaguos į paskelbtas akivaizdžias korupcines apraiškas. Demokratijos sėkla pasėta, tačiau dar neišdygusi.

d) Rūta išliks. Laida taip pat. Valdžia tylės. Teisėsauga pradės ikiteisminį tyrimą, kuris tęsis iki tol, kol visi užmirš ir Rūtą, ir jos laidą, ir ikiteisminį tyrimą. Demokratijos sėkloje prasimušė demokratijos gyvybės daigas ir stiebiasi į viršų.

e) Rūta išliks. Laida taip pat. Valdžia reaguos aštriai. Seime darbą pradės laikinoji komisija. Teisėsauga pradės ikiteisminį tyrimą, kuris išsamiai ištirs visas korupcines aplinkybes, o visuomenė bus supažindinta su tyrimo eiga ir galutiniu rezultatu, nes tai yra rezonansinė byla. Demokratinis medelis išaugo sveikas ir gražus.

f) Rūta išliks. Laida taip pat. Valdžios ir teisėsaugos neliks. Juos pakeis kiti, kurie yra sąžiningesni ir kurie vadovaujasi įstatymais, o ne įsakymais. Korupcinė apraiška bus galutinai ištirta. Kalti asmenys nubausti. Sąlygos, skatinančios korupciją atsirasti ir klestėti, bus panaikintos. Viskas bus atlikta skaidriai. Visuomenė žinos apie tyrimo eigą. Demokratinis medis išleis žiedus ir netrukus duos vaisius.

Kaip manote, kurį demokratijos lygį parodys valdžios ir teisėsaugos veiksmai?
tiesos.lt