Aktualijos

Ar D. Grybauskaitė – “frigidiška sterva”?

Written by admin · 3 min read

Šią publikaciją autorė skiria Garliavos šturmo metinėms – gegužės 17-ajai, kuri buvo tradiciškai paminėta Daukanto aikštėje 17 valandą.

Iki Sąjūdžio gimtadienio liko pora savaičių. Nuo mūsų atgimusių sielų skrydžio laisvėn praėjo tik ketvirtis amžiaus. O kas vyksta Tėvynėje? Viena valstybės kūrėjų, signatarė Vidmantė Jasukaitytė susapnuoja baisiai korumpuotą sapną ir aprašo tai viename šalies savaitraščių.

 

Seimo narys Jurgis Razma, neeilinės asmenybės sapno sujaudintas, kreipias į Antikorupcijos komisiją, kad Vitalijus Gailius pabūtų sapnų aiškintoju ir panaudotų tam visą savo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje įgytą patirtį. O gal tai net ne sapnas – nebūtų situacijų galimos kombinacijos? Gal iš tiesų galingos Šešėlio jėgos ruošiasi versti kišeninį generalinį prokurorą ir daug bei kategoriškai kalbančią Prezidentę? Bet V. Jasukaitytė bendradarbiauja leidinyje, kuris nuolat rašo apie sąmokslo teorijas nuversti šiuodu aukščiau paminėtus asmenis. Po kiekvieno mitingo ar piketo S. Daukanto aikštėje specifinėje žiniasklaidoje baiminamasi, kad kažkas kėsinasi į pirmosios šalies Dalios regalijas. Ir nė sapnais prisidengti nereikia.

Tačiau praėjo jau daugiau nei metai nuo tos akimirkos, kai vienas klounas, politikos apžvalgininkas, uolus socialdemokratas visaip iškoneveikė Dalią Grybauskaitę. Ir jei ne Lietuvos Buitinių vartotojų sąjungos prezidentas Antanas Miškinis, vargu, ar ciniškas keikūnas būtų sulaukęs Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos įspėjimo: „Nu nu nu, daugiau taip nerašyk, bo labai negražu…“ Labai buitinis reikalas – Prezidentas džentelmenas bandė ginti Prezidentę damą… Net Šarūnas Navickis pasielgė padoriau už LŽLEK, išmėždamas nepraustaburnį analitiką iš savo veidaknygės draugų internete. “Dvasinė, politinė prostitutė“, – arogantiškai tėškė žmogus, kurio pavardės amžinai neprisiminiau, kol vienas bičiulis iššifravo, kad tai sudurtinis žodis – „vynas ir stiprokas rusiškas keiksmažodis“. Kai pasiteiravau sąmojingo konsultanto, iš kur jis pažįsta klouną politologą, žmogus pasidalijo prisiminimais apie savo keliones į Švediją, kai kempinguose apsistojusius lietuvius lankydavo vienas disidentas ir vis dejuodavo, kaip sunku Lietuvoje gyventi, koks buvęs nuskriaustas tų, su kuriais dabar mielai bolotiruojasi Seiman. Visada taip: nemoki piešti – tampi dailėtyrininku, nepatekai į didžiosios politikos galerą – politologu. Štai todėl tokį Arkadijų Vinokurą taip dažnai matome TV ekranuose. Tik kodėl jis įsižeidžia ir grasina teismais, kai jam primena, kaip jis išvadino LR Prezidentę? Juokingi klouno paaiškinimai, kad neva pati D. Grybauskaitė neatleidinėja žmonių iš darbo už kalbas, nes atsisakė atleisti teisėją Neringą Venckienę už jos komentarą apie teismus. Tai ir jis esą gali sau leisti tai, kas leidžiama Jupiteriui. Taip būna, kai užsimiršti tik veršis esąs… O juk N. Venckienė ir jos motina tąsyk apie teismus nepasakė nieko naujo, ko nematytume reitingų lentelėse ar neskaitytume kriminalinėse suvestinėse apie teisėjų paimtus kyšius, padangomis ar brendžio butelaičiais…

Todėl manau – arba sapnuoju nemiegodama – kad ne tik Generalinį prokurorą Darių Valį, bet ir policijos vadovus, saugumiečius ir kitokius tvarkos sargus dera atleisti iš darbo, nes nebuvo apginta LR institucijos – Prezidentūros – garbė, kai kažkoks artistas dergė dabar jau politikos Oskaru, Karolio Didžiojo apdovanojimu pagerbtą galimą kandidatę į ES Prezidentės postą. Ir nors politologai jau ima postringauti, kad D. Grybauskaitė pernelyg kategoriška Europai, Lietuvoje kol kas, nepaisant visuomenininkų prašymo nesibalotiruoti antrą kartą, regis, ramu kaip Dievo ausy. Pagarbina žmonės Prezidentę, ciniškai iškoneveikia, bet myli, ir negina net tai daryti turinčios struktūros. Klausite, KODĖL? Ogi todėl, kad struktūros pačios ginasi nuo Tautos išrinktojo Naglio Puteikio. Šiame rašinyje sąmoningai sugretinu dvi, regis, nesulyginamas situacijas. Aukščiau aprašytoje – akivaizdus pavyzdys, kaip kvailiams leidžiama tyčiotis ir baisiau nei siusioti ant Prezidentūros, kitoje gi užčiaupinėjamas Seimo narys, kritikuojantis tam tikrose situacijose nederamą policijos darbą.

LR yra Parlamentinė valstybė. Taip rašoma Konstitucijoje, tačiau per dvidešimt penkerius metus Tautos atstovybė buvo taip suniekinta, kad dabar net patys Seimo nariai vargu ar beprisimena, kas esą. N. Puteikis savo misiją Seime supranta PARAIDŽIUI. Jį išrinko žmonės, ir jei žmonėms blogai, vadinasi, reikia juos ginti. Mušamą senutę, terorizuojamą vaiką, sužeistą moterį… N. Puteikis nenori, „kad tokie sušikti žmonės dirbtų policijoje“. Savo tinklalapyje parašęs: „Laukiu jūsų apgailėtinų skundelių – tik neapsiverkite ir neapsišlapinkite juos rašydami“, – vėl sulaukė policijos dėmesio. Tarsi Lietuvos policija tik ir skaito N. Puteikio tinklalapį, o va į kažkokio Vinokuro nė neužsuka. Policijos institutucija svarbiau už Prezidento? Ir kokios tuomet įstatymus leidžiančiojo Seimo atstovo  galios, jei jis nebegali net kritikuoti vykdomosios valdžios ar teisėsaugos? Tautos atstovybės narį N. Puteikį po eilinio Policijos departamento kreipimosi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją kolegos Seimo nariai nubaudė, konstatavę, kad parlamentaras „viešojoje erdvėje nepagarbiai, įžeidžiančiai, žeminančiai“ pasisakė apie policiją ir jos pareigūnus, todėl pažeidė Valstybės politikų elgesio kodeksą. Taigi, Seimo nariai, rašydami tokias išvadas, daro viską, kad reitingų lentelėse Seimas niekada nepakiltų aukščiau partijų ar policijos įvertinimų.

Dvidešimt penktais Sąjūdžio metais MORALAS toks: Prezidentė nekoliojama? Seimo nariai neužčiaupinėjami?  Policija žmonių nemuša? Teisiamų Garliavos gynėjų nebus? Mergaitės Gintaras Černiauskas nenešė? Mergaitė nė kiek nerėkė? Prezidentė išsiaiškino, ar buvo panaudotas smurtas prieš vaiką, jį perduodant biologinei motinai? Lietuviai neemigruoja? Visi gyvena turtingai ir nėra valdžiažmogių žeminami? Sunervino klausimai??? Tai kodėl leidome Lietuvoje suvešėti tokiam struktūriniam „stervynui“? ATSIPRAŠAU už pačiai sau neįprastą leksiką ir sakau – turime skelbti mūsų Tėvynės visuomeniniame ir politiniame gyvenime akciją DAROM.

Irena Vasinauskaitė, Šiaulių miesto Sąjūdžio pirmeivių klubo pirmininkė