Sąjūdis davė daug gerų vaisių, bet nesugebėjo išgydyti visai tautai padarytų žaizdų – komunistinės santvarkos pasekmės, deja, dar lieka mūsų gyvenime. Vis gausiau matome su europiniu prekės ženklu mus pasiekiančių teisės produktų, ardančių pamatą, iš kurio kilo Sąjūdis ir kuris yra mūsų tautos gyvybinė atrama, sakė Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, kalbėdamas Sąjūdžio 25-mečio sukakties minėjime Seime.
„Nors daug padaryta per pastaruosius 25 metus, visuomenę tebelaiko pavergę savižudybių, skyrybų, abortų, alkoholizmo epidemijos ir jų padariniai. Mus alina neskaidrumo, kyšininkavimo, nesąžiningumo šmėklos. Daugelis piliečių jau balsavo savo kojomis išvykdami ieškoti materialios laimės kitur. Tai, palyginti su minėtomis problemomis, ne pats blogiausias dalykas, jeigu juose glūdi ta pati sėkla – Dievo ir Tėvynės meilė, kuri skatins progai pasitaikius sugrįžti ir toliau kurti mūsų Lietuvą“, – teigė Vilniaus arkivyskupas.
Pasak jo, dabartiniams piliečiams, ypač jaunimui, tenka iššūkis sutvirtinti valstybės gyvenimo pamatus.
„Mes turime dėti pastangas sodinti ištikimybės Dievui ir Tėvynei sėklas piliečių širdyse, idant skleistųsi meilė šiam kraštui ir jo žmonėms. Turime diegti solidarumo principą, idant būtų siekiama bendrojo gėrio visiems piliečiams. Turime kurti bendruomenes, kuriose gerbiamas kiekvienas žmogus, branginamas kiekvienas Lietuvos pilietis ir kiekvienas lietuvis, kad ir kur jis gyventų“, – kalbėjo G. Grušas.
Arkivyskupas perspėja, kad kurdami demokratišką atvirą visuomenę turime būti apdairūs ir nepasiduoti iš šalies peršamiems pseudomokymams, o mūsų šeimose ir mokyklose neugdoma, kartais net pašiepiama meilės Dievui ir Tėvynei paliks kraštą be pasiryžėlių gynėjų ištikus nelaimei.
„Tokius dalykus jau matėme kitomis formomis ir jiems atsispyrėme Sąjūdžio laikais. (…) Panašiai šiandien, raginant priimti bendrus europinius dokumentus ar programas, operuojame svarbiomis tolerancijos ir žmogaus teisių sąvokomis, tačiau kai kurių siūlymų tikslas yra ne pagarba asmeniui, o subtilus siekimas primesti žmogaus prigimčiai svetimą ideologiją. Vis gausiau matome su europiniu prekės ženklu mus pasiekiančių teisės produktų, ardančių pamatą, iš kurio kilo Sąjūdis ir kuris yra mūsų tautos gyvybinė atrama. Bandydami teisiniais Trojos arkliais įsiskverbti į mūsų įstatymų sistemą, jie pirmiausia įvairiais būdais mėgina susilpninti šeimos institutą – Lietuvos branduolį, kurį pati mūsų Konstitucija pristato kaip visuomenės ir tautos pagrindą. Tai daroma piršte peršant konvencijas ir deklaracijas, kurios ištrina skirtumą tarp vyro ir moters, tarp tėvo ir motinos“, – teigė arkivyskupas G. Grušas.
Jis priminė, kad krikščionybė, apie kurią viešumoje pasirodo daug vertinimų, esą paimtų iš sovietinių ateizmo vadovėlių, šiuo metu „yra labiausiai persekiojama religija pasaulyje“.
Eltos, „ekspertai.eu“ inf.