Aktualijos

Arvydas Juozaitis. TRUMPAREGIŠKUMO PASEKMĖ – PENSIJOS VĖLUOJA, VALSTYBĖ PRARANDA PAJAMAS

Written by Redakcija · 59 sec read

Šimtai tūkstančių pensininkų šiemet pensijų nebegaus iš „Lietuvos pašto“, jiems pensijas pristatys kitos bendrovės ir kiti žmonės. Nauji metai įsibėgėja, nauji pensijų nešėjai neskuba… Pensininkai negavę pensijų buriuojasi „Sodros“ skyriuose, bando prisiskambinti „Sodros“ darbuotojams, norėdami sužinoti – kur mūsų pensijos?

Atsakoma – laikini nesklandumai – naujieji pensijų išnešiotojai dar nepripratę, tuoj pripras, susigaudys kur kas gyvena ir atneš… Nesijaudinkite, gausite kiek vėliau, tikrai pensijos nepradings. Žinoma, sėdintiems stiklo betono kontorose nėra ko jaudintis, bet ne garbingo amžiaus žmonėms gyvenantiems nuo pensijos iki pensijos.Kas slypi už šios naujosios pensijų išmokėjimo tvarkos? „Sodros“ portfeliai sako – taupymas pagrįstas viešųjų pirkimų taisyklėmis. Taupymas? Ar tikrai? Atsisakius „Lietuvos pašto“ paslaugų išnešiojant pensijas ir pasirinkus mažesnes išnešiojimo kainas pasiūliusius mažiukus privačius išnešiotojus, pensijų pristatymo paslauga perduota į silpnas ir nepatikimas rankas. Juk tos privačios įmonės yra labai silpnos ir daugelyje regionų net sunkiai surenka žmones šiam darbui. Tad ir vėluoja pensijos.

O juk dėl tokių sprendimų „Lietuvos paštas“, kurio 100 % akcijų priklauso valstybei, prarado valstybinę įmonę „Sodra“ kaip klientą didelėje šalies dalyje. „Sodra“ yra socialinės apsaugos ministerijos pavaldume, „Lietuvos paštas“ – transporto ministerijos pavaldume. „Lietuvos paštas“ tvarkingai mokantis dividendus valstybei, dėl naujosios pensijų išnešiojimo „tvarkos“ negaus pajamų, vadinasi, dėl negautų dividendų dalies nukentės ir valstybės biudžetas.

Štai, pone Skverneli, kokia yra aukšto rango vadybininkų trumparegiškumo pasekmė:
1) pensininkams vėluoja pensijos,
2) valstybės įmonė ir Lietuvos biudžetas praranda pajamas. 

Dr. Arvydas Juozaitis
arvydas.juozaitis3@gmail.com