Aktualijos

ATGIMIMO BANGA

Written by Redakcija · 2 min read

Iki Vytauto Didžiojo karūnavimo 600 metų jubiliejaus liko 13 metų

Jos Ekscelencijai LR Prezidentei  Daliai Grybauskaitei

LR Seimo Pirmininkui Viktorui Pranskiečiui

LR Ministrui Pirmininkui  Sauliui Skverneliui

Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Pirmininkei Daliai Henkei 

LR Seimo nariams

Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Seimo nariams

LIETUVOS ŽMONĖMS

Žiniasklaidai         

                     ATGIMIMO BANGA 

            Vilnius,  2017-04-19

Pasaulyje vyksta įvairiausi įvykiai lemiantys žmonijos istoriją.

Lietuva taip pat yra krečiama įvairiausių įvykių. Pagal daugelį rodiklių Lietuva yra žemiausiose vietose Europoje. Valdžiusiųjų valdymas, milžiniški Europiniai pinigai, vykdytos įvairiausios reformos žmonėms nedavė teigiamų rezultatų.  Susidaro nuomonė, kad Seimo opozicija nesistengia vykdyti savo rinkiminių pažadų, bet rengiasi valdyti Lietuvą. Nuolatos didėja socialinė atskirtis. Jaučiamas neigiamas poveikis iš Rytų. Visuomenė privalo apie tai  žinoti ir imtis operatyvių savisaugos veiksmų, įspėjimo, pasipriešinimo ir atgrasančių priemonių.

Sąjūdžio apyaušryje, kai Lietuva veržėsi iš komunizmo gniaužtų, ATGIMIMO BANGA suvaidino labai svarbų vaidmenį atkuriant ir apginant Nepriklausomybę.

 1989-02-22 Lietuvos komunistų partijos CK biuras uždraudė televizijos laidą ATGIMIMO BANGA.  Daugelį kartų žmonės  prašė  atkurti laidą.  ATGIMIMO BANGA vykdavo po atviru dangumi. Per Nepriklausomybės metus nė viena valdančioji ar opozicinė partija nesiėmė iniciatyvos atkurti pasaulinę šlovę iškovojusią televizijos laidą ATGIMIMO BANGA.             

Svarbių įvykių ir iššūkių akivaizdoje Vilniaus Sąjūdžio taryba NUTARIA:

 Kas antrą trečiadienį 12 – 13.30 val. organizuoti ATGIMIMO BANGĄ  Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje ir siūlo  svarstyti šiuos  klausimus:

           Gegužės 3 d.   1. Dėl siūlymų vartoti lenkiškas raides  dokumentuose. 2. Dėl Astravo atominės elektrinės galimų incidentų.   3. Dėl atlyginimų ir didėjančios socialinės atskirties. 

           Gegužės 17 d.  1. Dėl Vyskupo Motiejaus Valančiaus beatifikacijos bylos. 2. Dėl Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų Zapad 2017 rugsėjo mėnesyje prie Lietuvos sienų.  3. Dėl monumento Lukiškių aikštėje.

           Birželio 7 d.  1. Dėl mokslų metų trukmės. 2. Dėl alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos. 3. Dėl 1941-ųjų  m. Birželio 23 d.  Sukilimo Deklaracijos įteisinimo teisės aktu.

           Birželio 21 d. 1. Dėl išsivaikščiojančios Lietuvos. 2. Kaimo naikinimas – smūgis BALTŲ civilizacijai  3. Paralyžiuota medicina ir vaistininkų biznis.

           Vilniaus Sąjūdžio taryba liepos 5  ir 19, rugpjūčio 2 ir 16 dienų darbotvarkes  pateiks birželio pradžioje.

            Prašome Seimo ir  Vyriausybės vadovus atvykti diskutuoti paminėtais klausimais.

            Kviečiame Prezidentūros ir atsakingų institucijų  įgaliotus asmenis dalyvauti laidoje.

            Prašome Seimo Pirmininką leisti pasijungti elektros kabelį garsintuvams. Už paslaugas apmokėsime.

            Vilniaus Sąjūdžio taryba į diskusijas kviečia Laisvės kovotojų, kaimo, inteligentijos, jaunimo,  profsąjungų, Bažnyčios ir Sąjūdžio atstovus.

            Kviečiame žiniasklaidos institucijas dalyvauti laidose ir skleisti visuomenei žinią apie nagrinėtus klausimus.

            Prašome Jūsų, kad Lietuvos nacionalinė televizija organizuotų kassavaitinę pusantros valandos trukmės laidą ATGIMIMO BANGA po Panoramos. Laidą vesti televizijoje prašome pakviesti gyvąją legendą žaviają Eglę Bučelytę. 

Tarybos pirmininkas    L. Kerosierius 

Atsakingasis sekretorius   A. Budriūnas

 Tarybos nariai: G. Adomaitis, A. Akelaitis, V. Aleksynas, R. Arutiunianas, A. Augulis, V. Augustinas,  A. Bagdanavičienė, K. Balčiūnas, S. Boreika, A. Budriūnas,   J. Česnavičius, P. Dirsė, S. Eidukonis,  P. Gvazdauskas, V. Jakubonis, R. Jakučiūnienė, V. Jankūnas, A. Juknevičius,  A. Kaziukonis, L. Kerosierius, J. Kuoras, A. Markūnienė, H. Martinkėnas,  K. Milius,   J. Parnarauskas, G. Rotomskienė,   P. Sakalauskas,  M. Sidaravičius, R. Simonaitis,  E. Švedienė, A. Vaičiūnas, L. Veličkaitė, G. Uogintas, B. Zaviša, S. Žilinskas.

   Pasiteiravimui: A. Budriūnas 8 673 95837, L. Kerosierius  8 674 38465,     Adresas korespondencijai L. Kerosieriui Iki pareikalavimo, Centrinis paštas, Vilnius,      

e.p. vilnius@sajudis.com      www.sajudis.com