Aktualijos

Audrius Bačiulis. Vokietija ir Prancūzija pasirinko karą su Amerika. Kurioje pusėje Lietuva?

Written by Biciulystė Siūlo · 49 sec read
Audrius Bačiulis. Vokietija ir Prancūzija pasirinko karą su Amerika. Kurioje pusėje Lietuva? Kad vokiečiai savo karo aviacijai nepirks amerikiečių okupantų F-35, tapo aišku dar pernai kovo mėnesį, kai antrą kartą gynybos ministre tapusi Ursula von der Layen savo vienu pirmų sprendimų išmetė iš pareigų Luftwaffe vadą generolą leitenantą Karlą Müllnerį, 2017-ųjų lapkritį viešai pareiškusį, jog vieninteliu įmanomu MRCA Tornado įpėdiniu jis mato F-35.

Čia kur esmė – MRCA Tornado, stoję Luftwaffe kovos rikiuotėn dar Šaltojo karo laikais, buvo sertifikuoti nešti amerikiečiams priklausantį branduolinį ginklą pagal NATO Branduolinio pasidalijimo programą.

Tam, kad bet kuris NATO šalių kovos lėktuvas galėtų nešti JAV branduolinį ginklą reikia, kad jis būtų tam sertifikuotas, o tai reiškia, kad Amerika turi gauti pilną ir visišką prieigą prie visų jo duomenų. Jeigu tokios prieigos nėra, lėktuvui ir jį turinčioms oro pajėgoms prieiga prie NATO Branduolinio pasidalijimo programos užkertama.

Galimybė dalyvauti NATO Branduolinio pasidalijimo programoje buvo vienu esminių veiksnių, lėmusių, kad Lenkija (o dabar Rumunija, Bulgarija ir pagal išgales Kroatija) rinkosi F-16, o ne Gripen ar Eurofighter.

Vokietija lig šiol buvo NATO Branduolinio pasidalijimo programos nare.

Vokietija vakar oficialiai atsisakė perginkluoti Luftwaffe į F-35, vietoje to rinkdamasi partnerystę su Prancūzija ir bendro anti-amerikietiško kovos lėktuvo kūrimą.

Vokietija ir Prancūzija pasirinko karą su Amerika.

Lietuva nori tą karą kariauti? Kieno pusėje?