Aktualijos

Azijoje plinta naujas mirtinas virusas

Written by admin · 56 sec read

Dar vienas mirtinas virusas kol kas gąsdina tik Pietų Korėją, tačiau žinant, kaip šiuolaikiniame pasaulyje staigia plinta ligos, medikai sunerimę visame pasaulyje. Žiniasklaida pranešė, kad Pietų Korėjoje tūkstančiai žmonių izoliuoti, nes įtariama, kad jie serga arba nešioja pavojingą ir mirtiną MERS (Artimųjų Rytų kvėpavimo takų sindromo) virusą.

Oficiali statistika byloja, kad virusu užsikrėtė 86 žmonės, 6 iš jų mirė. Manoma, kad visi susirgusieji ir mirusieji užsikrėtė nuo vieno gydytojo, kuris dalyvavo didelėje konferencijoje, kurioje dalyvavo daugiau nei 1,5 tūkst. žmonių. Tad pareigūnai ėmėsi ypatingai griežtų priemonių siekdami užkirsti kelią virusui.

Dėl ligos keliamo pavojaus, kaip pranešė CNN, valdžia kelioms dienoms uždarė daugiau nei 1800 mokyklų. Mažiausiai 1255 mokyklos neveikia netoliese Seulo esančioje Gjongio provincijoje, kur ir pastebėtas pirmasis ligos židinys.

Dabar labiausiai pareigūnai suka galvas, kokiomis priemonėmis priversti simpoziume dalyvavusius žmones kurį laiką nekelti kojos iš namų. Taip pat jie aiškinasi, kur konkrečiai lankėsi MERS užsikrėtęs gydytojas.

MERS viruso, apie kurį pirmą kartą sužinota prieš trejus metus, specialistai vis dar neperprato. Šis virusas dar gana naujas, todėl nei medikai, nei mokslininkai negali tiksliai pasakyti, iš kur jis atsirado ir kaip plinta.

MERS plinta per artimą kontaktą su sergančiu asmeniu – pavyzdžiui, kartu gyvenant ar rūpinantis sergančiuoju, teigia JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrų atstovai.

Praktiškai visi, kurie užsikrėtė MERS, mirė nuo anksčiau turėtų ir viruso suaktyvintų lėtinių ar kitų užsisenėjusių ligų.