Aktualijos

Bilderbergo klubas birželio 9 dieną pradeda savo darbą Drezdene

Written by Redakcija · 2 min read

bilderbergmeeting  Slapta Bilderbergo klubo šešiasdešimt trečia konferencija įvyks birželio 9 – 12 dienomis Drezdene, Kaschenbergpalais  Kempinski viešbutyje. Bus aptariama, kaip užkirsti kelią Donaldui Trampui tapti JAV prezidentu, masinių riaušių Europoje galimybė dėl turto nelygybės, migracijos krizė, Anglijos Brexit.Bilderbergo klubas (Bilderberg group) — kiekvienais metais rengiama konferencija, kurioje pagal asmeninius kvietimus susirenka įtakingi bankininkai, politikai, verslininkai, MIP vadovai.

Bilderbergas – pavadinimas viešbučio Olendijos Osterbeko mieste, kur 1954 metais įvyko pirmasis klubo posėdis. Jo vadavietė yra Niujorke, Karnegi fondo patalpose.

Įš pradžių šio klubo veikla buvo visiškai užslaptinta. Kuomet skandalinga informacija apie šio klubo įtaką pasaulio likimui vis dėlto prasiskverbė į dienos šviesą, informaciją apie susitikimo vietą, laiką, dalyvius, dienotvarkę imta skelbti viešai klubo puslapyje http://www.bilderbergmeetings.org

Informacija apie posėdžių eigą neskelbiama.

Yra kelios versijos kokiu tikslu sukurta ši masonų ložę primenanti slapta organizacija:

 • Tai pasaulio „Pasaulio vyriausybė“, nes renginiuose svarstomos viso pasaulio problemos.
 • Tai neformalus pasaulio lyderių susitikimas, kad aptarti žmonijos perspektyvas ir vystymosi kryptis.
 • Tai pačių turtingiausių finansinės oligarchijos klanų susitikimas, kad užfiksuoti jų statusą ir perskirstyti pasaulio turtą.
 • Tai susitikimas pačių turtingiausių žmonių – vakarų civilizacijos elito, kad koordinuoti jų veiklą valdant pasaulį.
 • Tai koordinavimas veiklos nukreiptas prieš tas šalis, kurios dar nėra visiškai praradusios savo suvereniteto ir pasaulio viešpačiams gali kelti kažkokius nepatogumus.
 • Oficialiai Bilderbergas – tai konferencija skirta stiprinti dialogą tarp Šiaurės Amerikos ir Europos.

2016 metų Bilderbergo klubas nagrinės šiuos klausimus:

 • Naujienos
  • Kinija
  • Europa: migracija, augimas, reforma, vizija, vienybė
  • Artimieji Rytai
  • Rusija
  • JAV politinis kraštovaizdis, ekonomika: augimas, skolos, reforma
  • Kibernetinis saugumas
  • GEO-politika, energetikos ir žaliavų kainos
  • Prekariatas (proletariatas, nestabilus visuomenės sluoksnis, „rizikuomenė“ A.L.) ir vidurinė klasė
  • technologinės naujovės

Pagal paskelbtą Drezdeno susitikimo dalyvių sąrašą sprendžiama, kad svarbus dėmesys bus skirtas JAV prezidento rinkimams. Manoma, kad Trampo priešininko senatoriaus Lindsey Graham dalyvavimas yra akivaizdus ženklas, kad Bilderbergai regs intrigas, kad užkirsti kelią Donaldui Trampui ir nugalėtų jų pasirinktas kandidatas – Hillary Clinton. Praėjusių metų konferencijoje Bilderbergai reiškė įsitikinimą, kad bus išrinkta H.Clinton.

Bilderbergas veikia pagal „Chatham House“ taisykles, o tai reiškia, kad nė vienas iš dalyvių negali atskleisti kas kalbama konferencijos metu.

Žiniasklaidos buvo pranešta, kad Bilderbergo klube dalyvaus Vokietijos Kanclerė Angela Merkel, nors dalyvių sąraše jos vardas nėra nurodomas, tačiau, tai yra įprasta Bilderberg praktika praleisti vardus iš oficialaus sąrašo, jei asmuo yra laikomas politiškai jautriu.

Pranešimas, kad šių metų slaptame Bilderbergo pasitarime dalyvaus ir Angela Merkel sukėlė nusivylimą ir dešiniųjų ir kairiųjų jėgų.

Vokiečių kairiosios politinės krypties ekonomistas Aksel Troost sukritikavo Merkel dalyvavimą, apkaltinęs ją, kad ji nusileido lobistams. Troost reikalauja, kad „vyriausybės valdininkai neturi iš principo“ būti kviečiami dalyvauti šio klubo posėdžiuose.

Pasmerkimas atėjo ir iš dešiniosios pusės, iš leidėjo Jurgeno Elšaserio. Jis pareiškė, kad rems protestus prieš Bilderbergus.

Alternatyva Vokietijai (AfD), kuri šiuo metu yra trečioji politinė Vokietijos partija, irgi pareiškė savo nepritarima, tvirtindama, kad Bilderbergo klubas prastūminėja „neoliberalią globalizaciją“, kuri siekia likviduoti nacionalines valstybes ir „naikina demokratinį dalyvavimą nacionalinių parlamentų“.

Merkel pakvietimas ženklus tuo, kad ji kontroliavo politiką, kuri sukėlė milžinišką antplūdį migrantų į Vokietiją. Apklausos rodo, kad du trečdaliai vokiečių galvoja, kad ji neturi būti perrinkta 2017 metais.

Spauda stengiasi numenkinti šio klubo įtaką į pasaulio įvykius, bet tai yra ne taip.

Pavyzdžiui, 2009 metais Bilderbergo klubo pirmininkas Étienne Francois Jacques Davignon gyrėsi, kad vieninga euro valiuta buvo Bilderbergo klubo kūdikis.

2010 metais buvęs NATO generalinis sekretorius ir Blderbergo klubo narys Willy Claes prisipažino, kad Bilderbergo klubo nariai privalo vykdyti sprendimus, kurie būna suformuluoti kasmetinių konferencijų metu. Jeigu tai iš tikrųjų taip, tai pažeidžia įstatymus daugelio valstybių, kuriose draudžiama politikams būti slaptais užsienio agentais.

Algimantas Lebionka

Šauksmas.lt