Aktualijos

Briuselio saulė, suišteklinimas ir savęs apgaudinėjimo referendumas

Written by Biciulystė Siūlo · 2 min read
Nacionalinio susivienijimo narių publikacijos: Briuselio saulės vežėjų dovana Lietuvai Nacionalinio susivienijimo pirmininkas prof. dr. Vytautas Radžvilas savo publikacijoje aptaria Lietuvos atstovų EP balsavimą dėl ES sutarčių pakeitimų, kuriais jau ir de jure būtų panaikinta de facto seniai jų vergišku uolumu griaunama Lietuvos valstybė. Straipsnio nuoroda čia. Šį siekį panaikinti valstybes aptarė ir Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas dr. Vytautas Sinica. Jo straipsnyje pabrėžiama, kad Lietuvoje veto teisės ES naikinimas dažnai labai paviršutiniškai suvokiamas vien tik per Vengrijos ir paramos Ukrainai klausimą. Publikaciją rasite čia.
Laima Kalėdienė. Siekis užgniaužti lietuvybę Baltarusijoje Lapkričio 23 d. Baltarusijoje Gardino teisme įvyko procesas, kurio tikslas – uždrausti prieš 30 metų vietos lietuvių įkurtą klubą „Gervėčiai“, dabar telkiantį 394 registruotus narius. Savo publikacijoje Laima Kalėdienė aptaria šį ir kitus lietuvybės naikinimo Baltarusijoje atvejus. Plačiau skaitykite čia.
Masiniai miškų kirtimai – ištekliu laikomos Lietuvos simbolis Vytautas Sinica: Joks užsienio subjektas nėra kaltas dėl Lietuvos miškų būklės. Kalti mes patys. Su Lietuvos miškais, kaip ir su visa Lietuva yra elgiamasi kaip su ištekliu. Gyventojai suprantami – ir tai dažnai girdėti viešoje retorikoje – kaip darbo jėga, miškai – kaip medienos ištekliai. 70 procentų Lietuvos miškų sudaro miškai, kuriuose neribojama ūkinė veikla ir kurie tiesiogiai skirti medienos tiekimui.
Straipsnio nuoroda čia.
Mėgstantiems klausytis laidų: Papunkčiui su Vytautu Sinica | Masiniai miškų kirtimai – ištekliu laikomos Lietuvos simbolis
Šia tema taip pat pasisakė prof. dr. Vytautas Radžvilas. Jis pabrėžia, jog totalinė ir metodiška valstybės – ne tik jos turto, o būtent pačios valstybės – privatizacija yra nuostabiai veiksmingas, nes praktiškai nematomas ir nejuntamas valstybės naikinimo būdas. Straipsnio nuoroda čia. Almantas Stankūnas. Tamsus atliekų verslas II Almantas Stankūnas aptaria žinią apie pareikštus įtarimus net 12 VAATC darbuotojų dėl didelės vertės turto pasisavinimo ir kyšių gavimo, bei pateikia svarbius klausimus šia tema. Straipsnio nuoroda čia.
Nulenk sprandą, lietuviškas „cholope“! Dar vienas prof. dr. Vytautas Radžvilo straipsnis, kuriame gilinamasi į tai kaip prasidedantis žaidimas asmenvardžių įrašų kalbos kaitaliojimais jau darosi ir kitų Lietuvos valstybės bėdų šaltiniu. Straipsnio nuoroda čia. Su šia tema susijusi ir Ramūno Aušroto publikacija, kurioje aptariama situacija, kai taikiniu  tapo Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas A. Valotka, drįsęs suabejoti Lietuvos vykdoma darbo migracijos politika, pro pirštus žiūrinčia į tai, kad Lietuvoje aptarnavimo srityje dirbantys užsieniečiai nemoka valstybinės lietuvių kalbos. Straipsnio nuoroda čia.
Informacija apie LGBT vaikams: atgyvenusi cenzūra ar užkirstas kelias propagandai? Ramūnas Aušrotas dalyvavo diskusijoje apie su LGBT susijusio turinio prieinamumą vaikams. Jam oponavo Tolerantiškojo jaunimo asociacijos pirmininkas Artūras Rudomanskis ir Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė. Laidos nuoroda čia. Savęs apgaudinėjimo referendumas Vytautas Sinica:

Kuo daugiau kalbama apie dvigubą pilietybę, tuo stipresnis įspūdis, kad šia tema kaip jokia kita viskas išdidžiai remiama emocijomis. Pirma, tautybė maišoma su pilietybe. Niekas nenustoja būti lietuviu, netekęs Lietuvos pilietybės. Tapatybės neįmanoma atimti. Pilietybė nėra tautybė, tai teisinis teisių ir pareigų santykis su savo valstybe.

Straipsnio nuoroda čia.
Ar sulauksime naujo „igničio“ Vilniuje, susimokėję apie 0,6 mln. eurų? Almantas Stankūnas:
Gal pakaks karčių eksperimentų su privačiu kapitalu privatizuojant elektros tinklus, išnuomojant šilumos tinklus, iš dalies privatizuojant Ignitį ir kitas strategines ar monopolines paslaugas teikiančias įmones? Straipsnio nuoroda čia.