Aktualijos

Černyšovo filmas „Ekonomikos žudiko išpažintis“ apie nematomą tinklą, valdantį mus

Written by Redakcija · 1 min read

44 metų rusų žurnalistas Vladimiras Černyšovas – NTV televizijos apžvalgininkas, sukūręs dokumentinius filmus „Mylėkite savo tėvynę motiną“ (2003 m.; apie politinę agitaciją tarybinėje ir dabartinėje Rusijoje), „Angelai ir demonai. Kremliaus stiliaus žmogžudystė“ (2009 m.; apie 1591 m. gegužės 15 d., kai buvo nužudytas Ivano Rūsčiojo sūnus Dmitrijus), „TSRS. Imperijos krachas“ (2011; filmas, skirtas TSRS griūties 20-mečiui); „Domino efektas. Vasario revoliucija ir Rusijos likimas“ (2012; apie 1917 m. vasario revoliuciją); „Stalinas su mumis“ (2013; filmas apie Staliną) ir dar kelis filmus, skirtus Stalinui, Leninui, Chruščiovui, Andropovui, „nematomam“ Antrajam pasauliniam karui.

Naujausias V. Černyšovo filmas „Ekonomikos žudiko išpažintis“ (2016) paremtas 2004 m. JAV pasirodžiusia 71 metų Džono Perkinso (John Perkins) knyga  „Ekonomikos smogiko išpažintis“ („Confessions of an Economic Hitman”), kuri yra pirmasis pasaulyje autobiografinis pasakojimas, jame autorius atskleidžia itin slaptos „ekonomikos smogikų“ grupės gyvenimą ir veiklos metodus. Šioje knygoje J. Perkinsas išviešina slaptus JAV imperinės politikos siekius ir kitaip nei žiniasklaida nušviečia politinį ir ekonominį pasaulio žemėlapį pakeitusius įvykius: islamistinio perversmo Irane organizavimą, JAV invaziją į Panamą ir Iraką, bandymą nuversti Venesuelos prezidentą H. Chavezą, kišimąsi į Indonezijos, Ekvadoro, Kolumbijos vidaus reikalus. Knyga itin aktuali šiomis dienomis, kai pasaulį užklupo globali ekonominė krizė, o dauguma vargingesnių valstybių tam, kad išgyventų, yra priverstos skolintis milijonus iš Pasaulio banko ar Tarptautinio valiutos fondo. Leidykla „Kitos knygos“ 2011 m. šią knygą išleido lietuvių kalba.

Dabar galime žiūrėti ir filmą apie nematomą tinklą, apie kurį V. Černyšovui, nuvykusiam į JAV, pasakoja pats Dž. Perkinsas. Jis žino, kas iš tikrųjų yra Pasaulio bankas, TVF ir kas bus kita „ekonomikos smogikų“ auka.

ekspertai.eu