Aktualijos

Čikaga su Neringa

Written by Redakcija · 2 min read
 piketas visi  Šaltas ketvirtadienio rytas. Saulė šviečia, bet nešildo. Skubam i Daley Plazą. Šiandien čia nuo 8 v.r. iki 10 v.r. įvyks palaikymo akcija ,,Čikaga su Neringa“. Kelias, kurį nuvažiuoju per 30-35 min., išsitęsia iki pusantros valandos – remontas, remontas.Pagaliau ir aikštė.  Renkasi po kelis ir mūsų vis daugėja. Nė vienas nepagalvojome apie remontuojamus ir užsikimšusius kelius.
Džiaugiamės, kad ne tik mes, lietuviai, renkamės palaikyti Neringos Venckienės kovą su korumpuota, neteisinga Lietuvos teisėsauga. Apsiginklavę plakatais, čia atėjo ir amerikiečiai, kurie patys ar jų artimieji, draugai, pažįstami susidūrė su pedofilija, žmonių trafiku ir pan.
Mūsų tikslas, kad neįvyktų ekstradicija į Lietuvą, o byla būtų nagrinėjama JAV Federaliniame teisme. Taip, kaip prieš beveik aštuonetą metų čia buvo išnagrinėta Lietuvoje nuteisto ir Interpolo paieškomo Šarūno Paberaliaus byla. Tada ir buvo nustatyta, kad Lietuvos teismas priėmė neteisingą (pasakyčiau – NEKVALIFIKUOTĄ) sprendimą (United States of America v. Sarunas Paberalius, No. 1:2010mc00275 – Document 46 (N.D. Ill. 2011), o įvykių istorija- analizė, kurią verta prisiminti, atlikta žurnalisto Gintaro Visocko: http://www.xxiamzius.lt/archyvas/priedai/slaptieji/20070822/2-1.html).
Garliavos įvykiai visiems parodė, kad Lietuvos teisėsauga yra priklausoma, bylos neišnagrinėjamos arba net nenagrinėjamos objektyviai ir t.t.  Paprastas pavyzdys – advokatas Černiauskas, kuris Rūtos Janutienės vedamoje TV laidoje kartu su Laimute Stankūnaite, pademonstravo (modeliu pasirinkęs savo vaiką) kaip mokosi skausmingai sukryžiuoti kojas ir išnešti vaiką… Ir visi matėme, kaip išplėštą iš gimtų namų Deimantę Kedytę NEŠĖ ir adv. Černiauskas, bet teismas pripažino, kad jis NENEŠĖ?! Tokių absurdiškų pavyzdžių pilna. Teisėjo Cinino atvejis – ,,mergaitei išplauta atmintis“, po kelerių metų nuotolinėje apklausoje, adv. Černiauskas, laikydamas Mergaitės ranką, leidžia jai prisiminti kas buvo (o gal nebuvo…). Tai kaip – įplovė ar ,,įkrovė-prikrovė“ atmintį?
11 val. įvyko teismo posėdis. Prokuroras, advokatai kvietė teisėją nagrinėti Neringos Venckienės bylą iš esmės, o ne atskiru epizodu, kuriuo bandoma pripaišyti kriminalinį nusikaltimą – mat, smulkutė Neringa Venckienė sumušė kaukėtą policininką (pasaulio sambo vicečempioną!), kuris skausmingai užlaužė jos ranką. Po kelių dienų vicečempionas pripažintas nukentėjusiuoju…
Tiesai, teisingumui labai svarbu, kad sukurpta byla būtų nagrinėjama nešališko teismo. Tokiu gali būti tik kitos šalies teismas. Atvykusi į JAV Neringa Venckienė pasiprašė politinio prieglobsčio. Tikėkimės, kad  JAV Federalinis teismas, kuris jau turi patirtį apie Lietuvos teisėsaugos ,,objektyvumą”, priims teisingą sprendimą gegužės 15 d. ir nagrinės Neringos Venckienės bylą čia, JAV, iš esmės.
Per tą laiką saulė spėjo pašildyti miestą, paskendusį daugiaaukščių namų šešėliuose. Sulaikyta Neringa pasiliks federaliniame kalėjime, kuris jai užtikrina saugumą – juk šitoje ,,byloje žudikėje“ per daug netikėtų mirčių. 
Išsiskirstėme vieni kitiems dėkodami, kad buvome kartu, jog mūsų tikslas tas pats- iš JAV  gal ir Lietuva išmokti ieškoti TIESOS. Važiavome namo, įsitikinę, kad nugalės TEISINGUMAS.
 Tie, kurie palaikome Neringą Venckienę jos kovoje už Tiesą ir Teisingumą, ateikime prie Federalinio teismo rūmų gegužės 15  d. Laiką patikslinsime. 

Neringos sūnus Karolis sukūrė peticiją Baltiesiems rūmams. Kviečia pasirašyti. https://petitions.whitehouse.gov/petition/protect-neringa-venckiene-political-persecution-and-extradition

Naujas Karolio Venckaus vaizdo įrašas apie Lietuvos valdžios melą
Proof that the Lithuanian government is lying
Pasirašykite peticiją – http://bit.ly/karolis_peticija

Nuoroda į orginalą – http://bit.ly/lietuvos_valdzios_melas

Ligija Tautkuvienė
Roberto Monkevičiaus nuotr.