Aktualijos

Dar vienas smūgis Vyriausybės nekompetencijai: buriasi nepriklausoma teisės ir medicinos ekspertų grupė

Written by Biciulystė Siūlo · 1 min read

jankunas rimas   Jau rugpjūčio 30 dieną (pirmadienį) 13 val. viešbutyje „Novotel“ (Gedimino pr. 16, Vilnius) STI rengia pirmąją savo spaudos konferenciją apie pandemijos valdymo problemas (būtina išankstinė registracija el. paštu: jovita@rysiaisuvisuomene.lt).  Įvyks nepriklausomų susivienijusių teisės ir medicinos ekspertų grupės pristatymas ir mokslinė diskusija.Būsimoje spaudos konferencijoje bus paskelbta deklaracija, kurios pagrindu buriasi teisės, medicinos ir kitų sričių ekspertai, kurie teiks valstybei sprendimus dėl COVID-19 valdymo.

Susivienijusių nepriklausomų ekspertų komandos pavadinimas – Sveikatos teisės institutas (STI). Tai komanda susibūrusi tam, kad valstybei padėtų rasti išeitį iš COVID-19 krizės.

Kaip teigiama pranešime, Sveikatos teisės institutas neatstovauja jokių politinių partijų, verslo interesų grupių, tačiau yra įsipareigojęs demokratijai, Konstitucijai, teisinei valstybei ir bendram visuomenės gėriui.

Vienijančią deklaraciją pasirašė akademikai, gydytojai, teisininkai, žinomi visuomenei meno, kultūros, švietimo atstovai. Respublika.lt duomenimis viso deklaraciją pasiraše daugiau kaip 90 nepriklausomų ekspertų.

Pristatomoje Sveikatos teisės instituto konferencijoje dalyvaus:

– STI direktorius doc. dr. farmakologas Rimas Jankūnas (nuotr.)

– STI valdybos narys, advokatas dr. Justas Sakavičius

– STI tarybos narė onkologė-chemoterapeutė prof. dr. Rasa Jančiauskienė

– STI ekspertė kardiologė Loreta Strom

– STI ekspertė, prof. dr. ginekologė-akušerė Dalia Railaitė

– STI ekspertas imunologas doc. dr. Gintaras Zaleskis

– STI ekspertas krizių valdymo specialistas Darius Radkevičius

– Teisininkas doc. dr. Vaidotas Vaičaitis

Respublika.lt primena

Jau praeitą savaitę viešojoje socialinėje erdvėje buvo paskelbta, kad buriasi nepriklausoma ekspertų grupė, kuri turi kardinaliai priešingą požiūrį į COVID-19 krizės valdymą nei Vyriausybė ir jos ekspertai. Kaip teigia žinomas laidų vedėjas ir “Kitaip TV” įkūrėjas Arnas Klivečka, šių žmonių „plokščiažemiais” neapkaltinsi.

respublika.lt